DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman İZGİ'nin Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman İZGİ'nin Öğretmenler Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Gazi Kemal ATATÜRK'ün 24 Kasım 1928'de Millet Mektepleri Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği ve 1981'den itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlanmakta olan bu anlamlı günde, çok şerefli ve kutsal bir mesleğin mensubu olmanın kıvancıyla, sizleri saygıyla selamlıyorum.

Öğretmenlik insanlık tarihinin en ölümsüz mesleğidir. Bu ölümsüz mesleği icra eden öğretmen; insanı iyiye, doğruya, güzele yönlendiren bir gönül neferidir.Öğretmen aynı zamanda bir bahçıvandır. Öğrencisini bilgiyle sulayan, filizlenmesini sabırla bekleyen,sevgi dolu bir ışıktır.Eserine asla değer biçilemeyecek,hayatını kutsal mesleğine adayan bir kılavuzdur.

Öğretmen, toplumların hem geçmişi hem de geleceğidir. Milletimizin geçmişini, milli ve manevi değerlerini, çocuklarımız ve gençlerimiz öğretmenlerimizden öğreniyorlar.

Tüm öğretmenlerimiz çok iyi bilirler ki, bu kutsal mesleğin mayası sevgidir. Çocuklarımıza gösterilen sevgi, onları yarınlara hazırlayan, kişilik gelişimlerini sağlayan en temel unsurdur. Kısacası sevgi, öğretmenlik mesleğinin özüdür.

 

Öğretmen,sadece  öğrencilerine değil  bütün topluma da öncülük eden bir vazifenin sahibidir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün de dile getirmiş olduğu üzere:

"Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.''

 

Hepimizin hayatına farklı zamanlarda dokunan birçok öğretmeni olmuştur muhakkak. Her birimiz, öğretmenlerimizin emekleriyle, belirli noktalara geldik. Tarihimize bakacak olursak da,tüm önemli şahsiyetlerin arkasında çok değerli öğretmenler bulunmaktadır.

 Körpe dimağlara şekil veren, ışığıyla geleceğimizin teminatı gençlerimizi aydınlatan, gözümüzün nuru çocuklarımızı büyük bir özveriyle işleyen, sadece öğretmekle kalmayıp, değerlerimizi de benimseten kıymetli meslektaşlarım,24 Kasım Öğretmenler Günü'nüzü en kalbi duygularımla kutluyorum.Ülkemizin her köşesinde olduğu gibi ilçemizde de özellikle pandemi döneminde fedakar çalışmalar yürüten tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Bugün elbette ki aynı zamanda vefa günüdür.Onlarca anı ve iz bırakan emekli öğretmenlerimizin de Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum.Bu duygu ve düşüncelerle,Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü ,ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi ve şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.  Hepinizi en derin sevgi, saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum.

 

 

 

 

 

 

Aşağı Mah. Eski Hastane Cd. No3 20800 Acıpayam/Denizli - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.