DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman İZGİ'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman İZGİ'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

 

Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ,Türk halkının egemenliğini Dünya'ya ilân ettiği ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün çocuklara armağanı olan bayramımızın 101. Yıldönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.           

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır" diyerek, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara'da kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisini yine "Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir" diyerek, aziz milletimizin ayağına prangalar vurulmasına asla müsamaha göstermeyeceğini belirtmiştir. Bu güzel gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına hediye edilmiş; dünyanın ilk ve tek "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" olma özelliğini kazanmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101.yıl dönümü olan bayramımızı; meydanlarda, sokaklarda, okullarımızda büyük bir coşku ile çocuklarımızın cıvıltısı eşliğinde kutlamak isterdik. Lakin ülkemizi ve dünyayı etkileyen salgın nedeniyle evde kaldığımız bu günlerde kutlamaları evlerimizde gerçekleştirmek durumundayız.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın Kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Bu günün asıl sahibi çocuklarımızın ve tüm Dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyor, mutluluğumuzun, sevincimizin, coşkumuzun ve ümidimizin daim olmasını diliyorum.  

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

Aşağı Mah. Eski Hastane Cd. No3 20800 Acıpayam/Denizli - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.