DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman İZGİ'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman İZGİ'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

 

 

İstiklal Harbimizin karargâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102'nci yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı büyük bir gururla kutluyoruz. "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." ilkesi ışığında, milli egemenliğimizin ilan edildiği 23 Nisan 1920, aziz Türk milletinin bağımsızlık ve gelecek mücadelesi için şaha kalktığı şanlı bir tarihtir.  Kurtuluş Savaşını başlatan necip milletimiz, tüm imkânsızlıklara rağmen o çetin mücadeleyi zaferle sonuçlandırmıştır. Çocuklarımızın vatan sevgisine ve çalışkanlığına olan sarsılmaz inancıyla, TBMM'nin açıldığı bu günü çocuklara armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, geleceği öngörebilen ender liderlerden biridir. "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz." Sözleriyle bu inancını bir kez daha vurgulamıştır.

 

          Sevgili Çocuklarımız,

 

Geleceğimizin teminatı, yaşama sevincimiz, umudumuz ve yarınlara uzanan eşsiz tomurcuklarımızsınız. Sizlerin; tarihini ve ecdadını iyi bilen, vatanı için çalışıp üreten, gelişmelere açık, insana değer veren, milli ve manevi değerleri önemseyen, kişilikli nesiller olarak yetişmesini görmek, en büyük mutluluğumuz olacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle;  siz sevgili çocuklarımıza armağan edilen ve milli egemenliğin her şeyin önünde olduğunun vurgulandığı bu anlamlı günde,  başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sonsuz şükranlarımı dile getiriyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi dileklerimle kutluyorum.

22-04-2022

 

 

Aşağı Mah. Eski Hastane Cd. No3 20800 Acıpayam/Denizli - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.