DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dögep (Din Kültürü Öğretmen Gelişim Programı) Kasım Ayı Etkinliği Yapıldı

Din Kültürü öğretmen gelişim programı kasım ayı etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte Anadolu İmam Hatip Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Muhammet Say ve İsmail Başer, "Dezavantajlı ve Risk Altındaki Öğrencilere Yönelik Rehberlik Çalışmalarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin Rolü" konulu sunumlarını yaptılar.
Dögep (Din Kültürü Öğretmen Gelişim Programı) Kasım Ayı Etkinliği Yapıldı

Toplantıya Acıpayam, Çameli ve Serinhisar ilçelerindeki 20 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni katıldı. Acıpayam İmam Hatip Lisesi Müdürü Zafer AKKUŞ'un selamlama konuşması ile başlayan çalışmada Dezavantajlı öğrencileri tanıtan sunum yapıldı. Eğitim ve öğretimin önemi, dezavantajlı çocuklara ulaşmada din kültürü öğretmenlerinin çabaları vurgulandı. İmam Hatip liselerinin açılışından günümüze kadar dezavantajlı öğrencilere ulaşmadaki başarısı örneklerle açıklandı.

 Öğrencilerimizle birebir ilgilenmenin, sadece sınıfta değil ders dışında da sorunlarına çözüm aramanın önemi vurgulandı. Gelişmiş ülkelerle geri kalmış ülkeler arasındaki farkın iyi yetişmiş insan gücü olduğu belirtilerek gerekli gayret ve çabanın gösterilmesi, büyük bir orman yangının küçük bir çalının yanmasının ihmal edilmesiyle başladığı belirtilerek geleceğimiz olan öğrencilerimizin yetiştirilmesinde gevşeklik gösterilmemesi hatırlatıldı. Derslerde değerler eğitimine önem verilmesine gençlerimize iyi örnek olunmasına değinildi.

Katılan öğretmenlerimize teşekkür ederek iyi dilek ve temennilerle toplantı tamamlandı. 

29-11-202129-11-202129-11-202129-11-2021

Aşağı Mah. Eski Hastane Cd. No3 20800 Acıpayam/Denizli - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.