DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Eğitim Öğretim Yılında Yapılacakların Planlaması Yapıldı

Yeni Eğitim Öğretim Yılında Yapılacakların Planlaması Yapıldı

 

Yeni Eğitim Öğretim Yılında Yapılacakların Planlaması Yapıldı

   

02.09 2016 Cuma günü yapılan toplantıda  2016 2017 Eğitim Öğretim yılında yapılacak çalışmaların planlaması yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, 15 Temmuz akşamı fetö terör örgütünün ve küresel güçlerin ülkemize kurduğu tuzak; Allah´ın yardımı, Başkomutanımızın dik duruşu ve milletimizin meydanlarda milli iradeye sahip çıkması, milli birlik ve beraberlik içinde olması ile bertaraf edilmiş ve büyük bir Zaferle sonuçlanmıştır. Biz de Acıpayam İlçe Milli Eğitim camiası olarak bu duygularla birlik ve beraberlik içinde ülkemizin geleceğe yönelik hedeflerini gerçekleştirecek gençleri yetiştirme konusunda  bütün enerjimizi ortaya koyarak çalışmalıyız. Bu konuda üzerimizde büyük bir sorumluluk var. Onlara iyi örnek olabilmemiz, onların milli manevi duyguları gelişmiş, vatanını milletini seven, araştıran, sorgulayan, öğrenen, dünyadaki gelişmeleri takip edebilen bireyler olarak yetişmeleri çok önemlidir.

Eğitim dinamiklik isteyen bir süreç sürekli yeni gelişmeleri takip etmemiz, yeniliklere hızlı bir şekilde uyum sağlamamız gerekiyor.

Yeni eğitim öğretim yılında yapacağımız çalışmalarda Çalışma Esasları konulu 2016/1 sayılı Valilik Genelgesi, Emniyet ve Güvenlik Tedbirleri konulu Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazısı, Yaz Dönemi Çalışmaları Konulu İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yazısı Sürekli elinizin altında olsun.

Başarıyı arttırmak en öncelikli işimiz olacak, Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında bütün okullarımızın özelliklerine uygun Başarıyı arttırmaya yönelik eylem planlarımız olacak. Başarı için disiplinden taviz verilmemeli. Yine başarı için ekip ruhunun oluşması gerekiyor.  Bu yönde çalışmalarımız olsun. Öğretmenlerimiz için ideal çalışma ortamları sağlanmalı ve memnuniyet oranının yüksek olması yönünde çalışmalar yapılmalıdır. Öğrencilerimiz ve velilerimizin memnuniyet oranının yüksek tutulması da çok önemli.

Bütün okullarımızın hedefi kolejlerin standardının üstünde hizmet vermek olacak. Bunu büyük oranda başardığımızı da söyleyebiliriz.

Yeni eğitim öğretim yılı Değerler Eğitimi Yılı olacak. Kültürümüzü özümsemiş, değerlerimize saygılı ve değerlerimizi yaşayabilen gençlerin yetişmesi bizler için çok önemli.

Bakanlığımızın projeleri olan Fatih Projesi, EBA, uygulanması ve amacına ulaşması için her türlü tedbir alınacak. Bu projeler öğrencilerin kaynak kitap ihtiyacını tamamen ortadan kaldırıyor. Hiçbir Öğretmenimiz ve öğrencimiz kaynak kitaplara yönlendirilmeyecek. Böyle bir uygulama olmayacak. Öğretmen ve öğrencilerimizin Fatih projesi ve EBA´ dan en iyi şekilde yararlanmaları konusunda her türlü tedbir alınacak.

Bütün okullarımızda şartların elverdiği ölçüde  z kütüphane oluşturulması yönünde çalışmalar olacak.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları bütün okullarımızda açılacak bu kurslarda verimin yüksek olması ve öğrencilerimizin Ortak Sınavlara ve Üniversite Sınavlarına en iyi şekilde hazırlanmaları sağlanacak. 

Okullarımızın temizliği ve hijyeni konusunda standardımız yüksek olacak. Okul güvenliği konusunda alınması gereken her türlü tedbir alınsın. Nöbet görevleri konusunda okul içi düzenlemeler mutlaka yapılsın.

Okullarımızda yapılan bütün çalışmalar, bütün projeler başarı odaklı, değerler eğitimi odaklı olacak.

Şube Müdürlerimizin kendi birimleri ile ilgili duyuruları ve çalışmalarıyla devam etti.

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı, huzurlu ve başarılı geçen bir yıl olması temennisi ile toplantıya son verildi.

 

10-09-201610-09-201610-09-201610-09-201610-09-2016

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.