DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAZIR ORTAOKULU´NDAN ANLAMLI TİYATRO

ÇANAKKALE´Yİ ACIPAYAMA TAŞIDILAR
YAZIR ORTAOKULU´NDAN ANLAMLI TİYATRO

Acıpayam’ a Yazır mahallesi ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı "Yıldızlarıma ne oldu?" tiyatro gösterisi Acıpayam Talip Özkan Sanat Merkezinde sergilendi.

Yazır Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ramazan Er’in yazıp kaleme aldığı ve Yazır Ortaokulu öğrencilerinin oynadığı "Yıldızlarıma ne oldu? Tiyatro gösterisi seyircilerden tam not aldı.

Sunuculuğunu Yazır Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Özcan TÜRKMEN’in yaptığı tiyatro gösterisine Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi ŞEVKAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY, Yazır Ortaokulu Müdürü Halil Akan, daire ve kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Çanakkale Savaşının yaşandığı günleri anlatan tiyatro gösterisinde öğrenciler profesyonel tiyatrocuları aratmadı

Öğrencileri izlemeye gelen protokol ve aileler bazı sahnelerde duygulu anlar yaşadı.

Yazır Ortaokulu Müdürü Halil AKAN yaptığı konuşma da, ‘’ 18 Mart 1915 tarihinde yazılmış olan zaferimizin üzerinden bir asır geçmiş bulunmaktadır. Bizler Çanakkale de yaşanan o maneviyatı en iyi şekilde öğrencilere aktarmayı bir görev olarak görmeliyiz. Çanakkale’de bir destan yazanlar bizim atalarımızdır. Atalarımızın bize bıraktığı emanetleri en iyi şekilde korumak bizim görevimizdir. Öğrencilerimizde bu yaşananları sahnede sergileyecekler. Tiyatro gösterimize gelen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY yaptığı konuşmada " Çanakkale Savaşı’nda,  toprağın renginin al’a boyandığını, mermilerin gökyüzünde birbirini vurduğunu, canların candan koparak Hakka yürüdüğünü, tarihin yeniden yazıldığını, şerefin ve namusun korunup bir neslin toprağına ve değerlerine sahip çıktığını, “Çanakkale Geçilmez ve Geçilmeyecek” diye yedi düvele meydan okunduğunu dile getirdi. sözlerine şöyle devam etti. Yazır mahallemizde bulunan Yazır Ortaokulumuz tarafından sahnelenen bu anlamlı tiyatro için emeği geçen okul müdürümüze, öğretmenlerimize,öğrencilerimize ve emek veren herkese teşekkür ediyorum." dedi.

.

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.