DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaz Kur´ân Kurslarımız Devam Ediyor

Yaz Kur´ân Kurslarımız Devam Ediyor

        Cumhuriyet Ortaokulu ve İlköğretim Okulunda "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamında açılan Kuran-ı Kerim kurslarımız tamamlanmış olup ödül ve hediye töreni yapıldı.Kurslarımıza katılan kursiyerlerimizden Kur’ân-ı Kerim okumasını bilmeyenlere Kur’ân Kerim, Kur’ân okumasını bilenlere de tecvid bilgisi öğretimi yapılmakla birlikte ilmihal bilgilerine de yer  verilmiştir. Ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOKYAY ve Şube Müdürü Yılmaz BAYKUŞ ile Halk Eğitim Müdür Yardımcılarımız Mehmet Ali ALTIN ve Kübra Arvas DAĞLIALIOĞLU, Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdür Yardımcıları Yıldırım YILMAZ, Ahmet ÖZEN ve öğrenci velilerimiz katılmıştır.

       Ayrıca sadece yaz etkinlikleri kapsamında 538 ve yıl içerisinde ise 1600 kursiyerimizin Kuran-ı Kerim eğitimi aldığını, bunun yanında Halk Eğitim Merkezimiz tarafından "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamında yaz etkinlikleri kursları olarak Basketbol, Voleybol, Hentbol, Futbol,Satranç,Bağlama, Gitar, Resim, Bilgisayar, İngilizce ve Bağımlılıkla Mücadele kursları açarak çocuklarımızın her yönden desteklendiğini belirtti.

      Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün öğrencilere yönelik açtığı ve 2200 öğrencimizin kayıt yaptırdığı yaz kursları yoğun ilgi gördü. Öğrencilerimiz yaz tatillerinin bir bölümünü bu kurslara katılarak geçirmeyi tercih ettiler. Bugün ödül ve hediye törenine katıldığımız yaz Kur´an Kursumuz öğrencilerin yeteneklerini geliştirmeleri yanında; milli, manevi değerleri benimseyen bireyler olarak yetişmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. 

      Çocuklarını kurslarımıza gönderen Velilerimize, Halk Eğitim Müdürlüğümüze, Öğretmenlerimize, kursa ev sahipliği yapan Cumhuriyet İlkokulu - Ortaokulu Müdürlüğümüze ve maddi destek sağlayan Esnaflarımıza  teşekkür ederim dedi. 

      

      Kurs sonunda bütün öğrencilere Kur´an-ı Kerim dağıtıldı.

      Kur´an-ı Kerim okumada dereceye giren öğrencilerden;

      Birinci gelen öğrenciye                  : Dizüstü Bilgisayar

      İkinci ve Üçüncü gelen öğrencilere : Tablet Bilgisayar, verildi. 

      

 

 

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.