DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yatılı Okulumuzda YGS Kampı

Yatılı Okulumuzda YGS Kampı

 

Yatılı Okulumuzda YGS Kampı


Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında Acıpayam Gölcük Yatılı Bölge Okulu ve AYDEM Fen Lisesinden örnek çalışma;

İki okulun birlikte gerçekleştirdiği organizasyonda AYDEM Fen Lisesinden 40 öğrenci bir idareci ve üç öğretmenin  refakatinde01-08.08.2015 tarihleri arasında Acıpayam  Gölcük Yatılı Bölge Ortaokulu pansiyonunda    kalarak ve okulun eğitim imkanlarından yararlanarak  YGS  hazırlık kursu düzenledi. Öğrencilerimizin dersleri sabah 09.00’ da başlayıp akşam 22.30’ a kadar devam ediyor.Aradaki serbest zamanları da dersleri aksatmadan etkinliklerle dolduruluyor. Bu etkinliklerden birini de Aslen Gölcük’lü  olan Egenin tek  Halk Ozanı, Ozan Nihat gerçekleştirdi.

03.08.2015 tarihinde YGS   kampını ziyaret eden Ozan Nihatöğrencilerle ‘gönül sohbeti ‘ etmiştir.Etkinlik; Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi  ŞEVKAN, Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOKYAY,  Şube Müdürü Şahin ÜNVER, Gölcük Yatılı bölge Ortaokulu Müdürü  Melahat CANBAZ  ,AYDEM  Fen Lisesi Müdürü  Deniz KÖSEHAN, öğretmen  ve  öğrencilerin katılımıyla  gerçekleşmiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOKYAY Acıpayam eğitime önem veren eğitim kalitesi yüksek bir ilçe. Gerek ortaokul gerek lise öğrencilerimiz önemli başarılara imza atıyorlar. İlçemizde başarının artması konusunda birçok çalışma yürütülüyor. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız başta olmak üzere çok geniş kesimin desteğini alıyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Hulusi ŞEVKAN’ ın mahallelerde ilk ziyaret ettiği  yer okullarımız oluyor. Belediye Başkanımıza eğitime desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. YGS’ ye hazırlık amaçlı gerçekleştirilenYGS kampının organizasyonunu yapan  iki okulumuzun idarecilerini ve emeği geçenleri kutluyorum. Bu tür öğrenci başarısını arttırmak amaçlı bütün projeleri sonuna kadar destekliyoruz. Yaz tatillerinin bir bölümünü okulumuzda düzenlenen yaz kampında geçirmeyi tercih eden, Aydem Fen Lisesi öğrencilerimize başarılar diliyorum dedi.

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi ŞEVKAN Mahallelerimize gittiğimizde ilk önce okul yollarına bakıyoruz. O mahallede yapılacak işlerimize oradan başlıyoruz. Okullarımızın fiziki imkanlarının iyileştirilmesi konusuna çok önem veriyoruz, imkanlarımızı sonuna kadar seferber ediyoruz. Belediyemizde okullar için ayrı bir ekip oluşturduk. Gölcük Yatılı Ortaokulumuzun bahçesinin güzelleştirilmesi için de çalışmalarımız devam ediyor. Fen Lisesi öğrencilerimizi Acıpayam’ da ağırlamaktan dolayı veokullarımızın imkanlarını yaz tatilinde bile öğrencilerin başarısını arttırma yönünde kullanmalarından dolayı mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Öğrencilerimize çalışmalarında başarılar diliyorum,  dedi.

 


Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.