DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uygulamalı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Semineri Düzenlendi

Uygulamalı İş Sağlığı ve İş Güvenliği  Semineri Düzenlendi

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından  uygulamalı olarak, ilçemizdeki okul müdürlerine; Osman Manisalı İlkokulu  ve Anadolu İmam Hatip Lisesinde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin SELÇİN ve İş Güvenliği Uzmanı Halil İbrahim AVCI tarafından uygulamalı seminer verildi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY Okullarımızda görevli bütün çalışanlarımız ve öğrencilerimizin güvenli bir ortamda olması en önemli önceliğimizdir. Okul Müdürlerimizin yerel imkanlarla almaları gereken tedbirleri hızlı bir şekilde almaları önem arz ediyor. Okul Müdürlerimizin bu konudaki gayretli çalışmalarını da yaptığımız okul ziyaretlerinde görüyoruz. Bugünkü uygulamalı seminer eksiklerimizi tamamlamamız için bizim için bir fırsat olacak. Bu semineri düzenleyen İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Hüseyin SELÇİN´ e ve İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Sayın Halil İbrahim AVCI´ ya teşekkür ediyorum. 2015 2016 eğitim öğretim yılının kazasız, huzurlu ve başarılı bir yıl olmasını diledi.

 

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin SELÇİN iş sağlığı ve güvenliği alanındaki yapılacak çalışmaların önemini örneklerle açıkladı. Bu alanda yapılacak çalışmaların fiziki ortamların standartlara uygun hale getirilmesiyle bitmediğini en önemlisinin zihniyet değişikliği olduğunu söyledi. Toplumumuzda yaygın olan "hiç birşey olmaz anlayışının" okullarda olmaması gerektiğini söyledi. Öğretmenlerimizin nöbet görevlerinde azami dikkat göstermeleri, rehber öğretmenlerinin sürekli öğrencilerin içinde olmaları ve gerekli çalışmaları yapmalarının önemli olduğunu söyledi. Okul Müdürlerimizin iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarını bu çerçevede şekillendirmelerini istedi.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Halil İbrahim AVCI konuyla ilgili teknik bilgileri müdürlerimize anlattı.  Okulun değişik birimleri dolaşılarak uygulamalı olarak iş güvenliği konusundaki tespitler değerlendirildi.

 

 02-12-201502-12-201502-12-201502-12-201502-12-201502-12-201502-12-2015Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.