DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Güreş Şampiyonasında Denizli´yi Acıpayamlı Öğrenciler temsil edecekler.

Türkiye Güreş Şampiyonasında Denizli´yi Acıpayamlı Öğrenciler temsil edecekler.

Bölge Şampiyonasında derece elde eden Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Acıpayam Mesleki Teknik Anadolu Lisesinden güreşçi öğrencilerimiz, Açıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüz Alı Bozak, Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Şenol Gezer, Beden Eğitimi öğretmenlerimiz Kıvanç Acunsöz ve Mustafa Reşit Şener; Kaymakamımız Sayın Ali Şanlıer ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat Tokyay´ı ziyaret ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay öğrencilerimiz İl Birinciliği müsabakalarında madalyaların bir çoğunu ilçemize getirdiler. Takım halinde birinciliklerin tamamını ilçemize kazandırdılar. Yine takım halinde 2.lik ve 3.lüklerin çoğu ilçemizin oldu. Bölge Şampiyonasında da 5 öğrencimiz derece elde ederek Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar. Böylece Türkiye Şampiyonasına Denizli´den Acıpayamlı öğrencilerimiz katılacak ve İlimizi temsil edecekler. Öğrencilerimizi spora teşvik eden ve imkan sağlayan Velilerimize, Müdürlerimize ve Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum ve Türkiye Şampiyonasında başarılar diliyorum dedi.

Kaymakamımız Sayın Ali Şanlıer Acıpayam Güreşte Dünya ve Olimpiyat Şampiyonları çıkarmış başarılı bir ilçedir. Öğrencilerimizin başarıları bizleri umutlandırıyor.  İnşallah gelecekte de milli sporcularımız çıkar.

Öğrencilerimizin sosyal ve sportif faaliyetlerle uğraşmaları onların kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlıyor. Paylaşmayı, birlikte iş başarmayı, sabırlı olmayı öğreniyorlar. Bu bakımdan güreşçilerimizin başarısı bizim için çok önemlidir.

Kazandığınız madalyalar ile aileleriniz gibi bizler de çok mutlu olduk. Ailelerinizin gurur kaynağı oldunuz. Sizleri tebrik ediyorum. Türkiye Şampiyonasında başarılar diliyorum. Sizleri yetiştiren Ailelerinize, Okul Müdürlerimize ve Öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyorum dedi.

Isparta´da 31.03.2017-03.04.2017 tarihleri arasında yapılan Bölge Şampiyonasında 5 öğrencimiz Madalya kazandı.

Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesiden:

1. Emre Yaşar 55 kg Greko-Romen Bölge Şampiyonası Bölge 2.si

2. Hüseyin Karol 60 kg Greko-Romen Bölge Şampiyonası Bölge 3.sü

3. Şahin Bingöl 46 kg Greko-Romen Bölge Şampiyonası Bölge 1.si

4. Tunahan Özen  63 kg Greko-Romen Bölge Şampiyonası Bölge 3.sü

 

       Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi:

5. Ali VARUL 96 kg Greko-Romen Bölge 3. sü oldular.

 

Bölge şampiyonasında ilk üçe giren sporcularımız 30 Nisan 2017 tarihinde Aydın´ da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmışlardır.

 

 

08-04-201708-04-2017

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.