DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG ve YGS-LYS İçin Ücretsiz Tercih Danışmanlık Hizmeti

TEOG ve YGS-LYS İçin Ücretsiz Tercih Danışmanlık Hizmeti

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay başarılı bir eğitim öğretim yılını daha geride bırakmış olduk. Merkezi sınavlarla öğrenci alan eğitim kurumlarının tercih dönemi başlıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimiz için çok önemli olan bu dönemde de onların yanlarında olmak adına rehberlik faaliyetlerimizi kesintisiz devam ettiriyoruz.

Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bundan önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda “Tercih Danışmanlık Büroları” oluşturuldu. Alanında uzman rehber öğretmenlerimizce, sınavlara giren öğrencilere ve velilerine ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti verilmeye devam edecektir.

Bu kapsamda,

* Ortaöğretime (TEOG) geçiş yapacak öğrencilerimiz için İlçemizde; Cumhuriyet Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Kelekçi Gazi Ortaokulu ve Karahöyük Ortaokullarında tercih danışmanlığı büroları kuruldu.

Bürolarımızda; alanında uzman 10 rehber öğretmenimiz ile; 15-29 Temmuz tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti verilecektir.

* Yükseköğretime (YGS-LYS) geçiş yapacak öğrencilerimiz için de yine ilçemizde; Cumhuriyet Anadolu Lisesinde kurulacak tercih danışmanlığı bürolarımızda; alanında uzman 9 rehber öğretmenimiz 29 Temmuz- 3 Ağustos 2016 tarihleri öğrencilerimize tercih danışmanlığı yapacaktır.

Mezun olan öğrencilerimize farklı ve bilinçli tercih yapmalarına imkan sağlamak, ayrıca geleceklerini etkileyecek karar almalarında yardımcı olmak üzere; kurulan tercih bürolarında ilçemizin resmi ortaöğretim kurumlarında çalışan deneyimli ve yetkin rehber öğretmenlerimiz görev yapacak. Öğretmenlerimize başarılı çalışmalar temennisinde bulunarak, teşekkür etti. Tercih sürecinin, öğrencilerimiz ve aileleri adına en hayırlı şekilde gerçekleşmesini temenni ederim dedi.

 

Tercih Danışmanlık Hizmeti Verilecek Okul Listesi;


Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG)

Okul / Kurum Adı :                              Adresi : 

Atatürk Ortaokulu                                Yukarı Mah. Okul Cad. Acıpayam/DENİZLİ Tel. 518 13 95 

Cumhuriyet Ortaokulu                        Aşağı Mah. Bağardı Mevkii Esat Bet Cad. 118 Sok. Acıpayam/DENİZLİ Tel. 518 11 09

Kelekçi Gazi Ortaokulu                          Kelekçi Beldesi Kelekçi Mh.Acıpayam/DENİZLİ Tel. 546 30 03

Karahöyük Ortaokulu                             Karahöyük Mahallesi Tel.536 82 24 Acıpayam / DENİZLİ

 

Yükseköğretime Geçiş Sınavları (YGS-LYS)

Okul / Kurum Adı :                              Adresi : 

Acıpayam CumhuriyetAnadolu Lisesi      Yukarı Mh. Hürriyet Cd. Pk:20850Acıpayam/DENİZLİTel : (0258) 518 3924

 

 

 

 

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.