DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SENE SONU MÜDÜRLER TOPLANTISI YAPILDI

SENE SONU MÜDÜRLER TOPLANTISI YAPILDI

 

 

Toplantıda 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının Değerlendirmesi ve 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında Yapılacak Çalışmalar İle İlgili Kararlar Alındı

 

            Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Şube Müdürlerimiz Şahin Ünver, Tevfik KILINÇ, İsmail KAN, Yılmaz BAYKUŞ ve Okul Müdürleri hazır bulundular.

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOKYAY konuşmasında; Değerli çalışma arkadaşlarım çok önemli bir mesleği icra ediyoruz. Hepimiz yaptığımız işin üzerimize nasıl bir sorumluluk yüklendiğinin farkındayız. Sizlerle birlikte öğrencilerimize iyi örnek olabilme ve onların iyi insan olarak yetişmesi konusunda çalışıyoruz. Yıl içinde gösterdiğiniz özverili çalışmalardan dolayı sizlerle ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

            2014-2015 Eğitim Öğretim yılını önemli bir disiplin olayı olmadan tamamladık. Başarılarla dolu bir yıl oldu.

            Anadolu liselerimiz YGS ve LYS’de gösterdikleri başarı ile İlimiz başarısına önemli katkılar sağladılar Mesleki ve Teknik Liselerimiz üniversite sınavlarında başarı elde etmek ve  piyasada aranan mesleki elemanların yetiştirilmesi konusunda önemli çalışmalar yaptılar. Okul öncesinde okullaşma oranı önceki yıla göre % 15 artış gösterdi.  Hayat Boyunda kursiyer sayımız 7400’e ulaştı. Eğitim Öğretim yılı sonuna kadar geçen seneki rakamın üzerine çıkarılacak. İhtiyaç olan yerlerde 7 adet özel eğitim alt sınıfı açıldı. İlçemiz Destekleme Yetiştirme Kurslarına katılım öğrenci sayısına oranlandığında İlimizde en önde gelmektedir. Hedefimiz yetiştirme kursları konusunda en iyi desteği vermektedir.  Önümüzdeki yılda öğrencilerimizin Anadolu Lisesi ve Üniversite sınavlarına en iyi şekilde hazırlanmaları için bu kurslara büyük önem vereceğiz.

            Üç mahallemizdeki birleştirilmiş sınıflarımız kapatıldı. Artık bu mahallelerimizdeki öğrencilerimiz müstakil sınıflı okullarımızda eğitim görecekler. Kelekçi mahallemiz olumsuz koşullardan dolayı zorunlu hizmet bölgesine dahil edildi. Kelekçi mahallemizdeki % 90’lara varan öğretmen açığı bu şekilde bu sene kapatılabildi. İl dışından 39 öğretmenimiz Acıpayam’a gelirken, 6 öğretmenimiz Acıpayam’dan ayrıldı. Buda önümüzdeki yıl öğretmen açığımızın daha az olacağı anlamına gelmektedir. Kız Meslek Lisemize yeni yapılacak binanın ihale işlemleri bugünlerde başladı. GEKA işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz proje ile 192 öğretmenimize “Öğrenci Koçluğu” semineri verdirdik. 60 Ülkede gerçekleştirilen Uluslararası PİSA sınavı İlçemizde gerçekleştirildi. (Diğer önemli çalışmalarımıza web sayfamızdan ulaşabilirsiniz)

 

            İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY’ın yaptığı değerlendirmenin ardından Şube Müdürleri birimleri ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri yaptılar.

            2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında yapılacak çalışmalar ile ilgili önemli kararlar alındı. 

 Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.