DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PYBS (Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı) ÖNCESİ TOPLANTI YAPILDI.

PYBS (Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı) ÖNCESİ TOPLANTI YAPILDI.

 

 

2015 YILI PARASIZ YATILILIK VE BURSLULUK SINAVI (PYBS)

 

 

          5, 6, 7,  9, 10 ve 11’inci sınıflar için gerçekleştirilecek Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS); 13 Haziran 2015 Cumartesi  günü saat 14.00’de yapılacak.

 

           Sınav, yurtiçi ve yurtdışı sınav merkezlerinde, Türkiye (Ankara) saati ile saat 14.00’de başlayacak ve 120 dakika tek oturum olarak uygulanacaktır.

 

Sınavda öğrencilere 100 soru sorulacaktır.

 

          Sınavda, 5, 6 ve 7´inci sınıflar için müfredat programına uygun olarak  Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler alanlarından,      9, 10 ve 11’inci sınıflar için müfredat programlarına uygun olarak  Türk Edebiyatı-Dil ve Anlatım, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarından sorular yer alacaktır.

          Sınav öncesi Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sınavda görev alan öğretmenlere yönelik  Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde konuyla ilgili 12.06.2015  Cuma günü saat 16:00’da bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

          Toplantının yönerge ve yönetmelik bölümüyle ilgili Şube Müdürü Tevfik KILINÇ öğretmenlere bilgi verdi. Toplantının amacı, sınavın sorunsuzca atlatılmasıyla ilgilidir. Toplantıya ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Talat TOKYAY da katıldı. Toplantının verimli geçmesi ve sınavın sağlıklı bir şekilde yapılmasını arzu ettiklerini ifade etti. Katılımcılara emekleri için teşekkür etti. Öğrencilere başarı dileklerini belirtti.

          İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Talat TOKYAY 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının İlçemizde öğrencilerin iyi yetiştirilmesi konusunda çok başarılı geçtiğini belirterek çalışmalarından dolayı idareci ve öğretmenlere teşekkür ettiğini belirtti.

          Acıpayam´da Merkezi Sistem Sınavlarının ve ÖSYM´nin yaptığı sınavların sağlıklı bir şekilde yapıldığını belirtti, bu sınavında idareci ve öğretmenlerimizin gayretleri ile hatasız bir şekilde sonuçlanacağını söyledi. Bu sınavların Acıpayam´da yapılıyor olmasıyla öğrencilerimize ve halkımıza önemli bir hizmet sunuyoruz. Amacımız Acıpayam´da şuan yapılmayan Merkezi Sistem Sınavlarınında yapılmasını sağlamaktır.

         Sınavın sağlıklı yapılması konusunda göstereceğiniz hassasiyetten dolayı şimdiden teşekkür ederim, dedi.   


 

 

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.