DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PİSA UYGULAMA EKİBİ BELEDİYE BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİ

PİSA UYGULAMA EKİBİ BELEDİYE BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİ
PİSA UYGULAMA EKİBİ BELEDİYE BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİ

PİSA UYGULAMA EKİBİ BELEDİYE BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİ

               

OECD tarafından 3 yılda bir uygulanan PİSA  projesinde Denizli ilimizi temsil eden 3 okuldan birisi olan ACIPAYAM Cumhuriyet Anadolu Lisesi uygulama ekibi öğrenci ve öğretmenleri, okul müdürü Enver KEMANECİ ve ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY´la birlikte uygulama öncesi belediye başkanımız Dr. Hulusi ŞEVKAN’ı makamında ziyaret etti.

 

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) tarafından desteklenen PISA (Programme for International Student Assessment), Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı uygulaması içersinde 70’ten fazla katılımcı ülke yer almaktadır. PISA 2015 için Pilot Uygulama 2014 yılında yapılmış olup, nihai uygulama ise 2015 yılında yapılacaktır. PİSA 2015 UYGULAMASINDA İLİMİZİ TEMSİL EDECEK ÜÇ OKULDAN İKİSİ İLÇEMİZDEN. ACIPAYAM CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ VE ALCI ORTAOKULU’dur.

 

Ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Talat TOKYAY başkanlığında Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Enver KEMANECİ, Rehber Öğretmen Cemile GENÇOĞLU, BT Rehber Öğretmeni Fatih BAĞLAN ile uygulama grubuna dahil öğrenciler hazır bulundu.

Ziyaret sırasında Proje ile ilgili olarak Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Enver KEMANECİ  PISA uygulaması ile ilgili bilgi verdi.

Proje çalşması 15 yaş grubunda Dünya’nın en geniş kapsamlı eğitim araştırmasıdır. Öğrencilerin yetişkin hayatına hazır olup olmadıklarını değerlendirir. Öğrencilerin Okuma Becerileri, Problem Çözme, Matematik ve Fen alanlarındaki başarılarını ölçer. Katılımcı ülkelerin eğitim uygulamaları ile ilgili genel durumları hakkında bilgi toplar.
PISA uygulamasının sonuçları, Türkiye’deki öğrencilerin okuldan mezun olduktan sonra günlük hayatta karşılaşacakları durumlarla başa çıkma konusunda ne kadar hazırlıklı olduklarının ortaya konması,
Zaman içerisinde geliştirilmesi gereken alanların belirlenmesi amacıyla okullar, eğitim sistemleri ve hükümetler tarafından kullanılması, farklı ülkeler arasında öğrenci performansları ve öğrenme ortamlarının karşılaştırılmasına
imkan  sağlanması gibi amaçları gerçekleştirmek için kullanılmaktadır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY“ Okullarımız ve öğrencilerimiz bu uygulamaya en iyi şekilde hazırlandılar, motivasyonları tam, uygulamada gösterecekleri başarıyla ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyor, Müdürlük olarak gerekli her türlü katkıyı yapıyor, gençlere güveniyor, başarılar diliyoruz.” Dedi.

Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan da ziyaret nedeniyle teşekkür ettiğini, böylesi önemli bir Projede İlçemizin iki okulla temsil edilmesinden dolayı onur duyduğunu, belediye olarak her türlü katkıya hazır olduklarını, gençlere, öğretmen ve idarecilere başarılar dilediklerini belirtti.


Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.