DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün Yıl Sonu Mesajı

Müdürümüzün Yıl Sonu Mesajı

 

Saygıdeğer Öğretmenlerimiz, Değerli Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz, 2015-2016 Eğitim-öğretim yılını hep birlikte büyük bir özveriyle tamamladık. 17 Haziran 2016 Cuma günü 63 okulumuzda eğitim gören toplam 9.940 öğrencimiz karnelerini alarak yaz tatiline girecektir.

 

Çocuklarımız, gençlerimiz zorlu ve uzun bir sürecin sonunda, emek ve çabalarının sonucu olan karnelerini bugün alacaklar. Bütün öğrencilerimizi başarılı görmek en büyük arzumuzdur.

 

Kıymetli Anne-babalar karne heyecanınızı içtenlikle paylaşıyoruz. Sizlerin en değerli varlığınız ve canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınızın karnelerindeki başarı durumunu değerlendirirken, karnenin, çocuğunuzun bir yıl boyunca derslerde gösterdiği performans ve çalışmanın notlarla gösterildiği bir belge olduğunu unutulmamalıdır. Çocuklarımızı kesinlikle diğer çocuklarla kıyaslamamalı ve karne notlarını cezalandırma aracı olarak değil, karnelerden başarıyı artırmaya yönelik  sonuçlar çıkarılmalıdır. Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek hazırlamak hepimizin asli görevidir.

 

Çocuklarımızın bir yılın yorgunluğunu ve stresini üzerlerinden atmaları için sosyal, kültürel etkinliklere ve sportif aktivitelere katılarak eğlenerek dinlenmelerini sağlamalıyız. Çocuklarımız için; hoşlandığı, başarılı olabileceğine inandığı, yetenekli ve ilgili olduğu tiyatro, sinema, resim, müzik vb. sanatsal alanlarda bir hobi edinmeleri, onların sosyalleşmesi ve özgüvenlerinin gelişmesi açısından önemlidir. Öğrenciler için tatil yalnızca dinlenmek ve eğlenmek değil, aynı zamanda iyi vakit geçirirken bir yandan da çeşitli kitaplar okuyarak bir yıl boyunca öğretilen bilgilerin pekiştirilmesi ve eksik bilgilerin tamamlanmasını sağlamak faydalı olacaktır.

 

Unutmayalım! Hiçbir karne çocuklarımızdan daha değerli olamaz.

 

Öğrencilerimizin özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlere önem veren, araştıran, sorgulayan, öğrenmeye meraklı bireyler olarak yetişmeleri konusunda en büyük emek yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, personelimizin ve velilerimizindir. Emeklerinizden dolayı teşekkür eder, mutlu ve sağlıklı bir yaz tatili diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.