DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz DYS Seminerini Ziyaret Etti

Müdürümüz DYS Seminerini Ziyaret Etti

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat Tokyay, Bakanlığımızın sürekli yenilik ve değişiklik içinde olduğunu daha önce uygulamaya konan mebbis ve e-okul gibi uygulamalar ile  birçok iş ve işlemin şeffaf ve hızlı bir şekilde yapılabildiğini söyledi.

Fatih Projesi, EBA, Destekleme Kursları, ücretsiz ders kitapları gibi etkili çalışmalar ile okulların arasındaki fırsat eşitliği sağlanmıştır. Artık şehir merkezindeki okulumuzda hangi imkanlar varsa en uzak mahallemizde de aynı hizmetler verilebilmektedir.

Döküman Yönetim Sistemi (DYS) ile Kurumumuz ve okullarımız arasındaki yazışmalar çok hızlı bir şekilde yapılabilecek hem zamandan büyük tasarruf sağlanırken hem de kağıt ve sarf malzemelerine ihtiyaç büyük miktarda azalacak. Yeni yazışma sisteminin ilçemize de hayırlı olmasını diler, seminerimizin başarılı bir şekilde tamamlanmasını dilerim dedi. 

Kurum ve okullar arası resmi yazışmaların bilgisayar üzerinden yapılmasına yönelik Bakanlığımız tarafından hazırlanan program, pilot İl olarak seçilen İlimizde Şubat ayı itibari ile okullarımızda da kullanılmaya başlanacak. Döküman Yönetim Sisteminin sorunsuz bir şekilde kullanılması için düzenlenen seminerde, Bilgi İşlem personelimiz Mehmet Arslan Okul Müdürlerimize eğitim vermektedir.

 

04-01-201704-01-201704-01-2017

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.