DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BÜNYESİNDE ÜNİVERSİTE TERCİH DANIŞMANLIĞI BÜROSU KURULDU

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BÜNYESİNDE ÜNİVERSİTE TERCİH DANIŞMANLIĞI BÜROSU KURULDU

ACIPAYAM İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE

2015 YILI LİSANS YERLEŞTİRME TERCİH BÜROSU KURULDU

 

Heyecanla beklenen Lisans Yerleştirme Sonuçları açıklandı.

Aday öğrenci ve ailelerinin merakla beklediği LYS(Lisans Yerleştirme Sınavları) 2015 sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 2015 lisans yerleştirme sonuçlarına için meraklı bekleyiş sona erdi ve yaklaşık 1 milyon üniversite adayı ÖSYM´nin açıkladığı 2015 lisans yerleştirme sonuçlarına göre tercih planlarını yapmaya başladı. Peki, bu seneki tercih kılavuzunda ne değişiklikler yapıldı?

Merakla beklenen 2015 LYS(Lisans Yerleştirme Sonuçları) açıklandı. Sonuçlar üzerine ÖSYM 2015 tercih kılavuzunu yayınladı. Adayların daha rahat tercih yapabilmelerini sağlamak amacıyla yayımlanan kılavuzda, hukuk fakültelerinin puan türü ve başarı sıralarına yer verilmedi. Çünkü Hukuk fakülteleri bu yıldan itibaren farklı puan türü ile (TM-2 yerine TM-3) öğrenci alacak.

 

Geçtiğimiz sene ön lisans programları Tablo-3A (sınavsız geçiş yapılan programlar) ve Tablo-3B (YGS puanıyla öğrenci alan programlar) diye ayrılıyordu. Bu sene iki yıllık ön lisans programlarının yüzde 60’ı meslek liseliler için kullanılan sınavsız geçiş, yüzde 40’ı ise diğer liselerden mezunlar için YGS puanı ile tercih edilecek şekilde ayrıldı. Ayrıca geçen yıllarda ön lisans programlarına okul birincisi kontenjanı verilmezken, bu sene bu bölümlere okul birincisi kontenjanı ayrıldığı görüldü. 

 

Geçen yıl ortaöğretimden mezun olan öğrencilerin tercihleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce kurulan tercih bürosunda yapılmıştı. Bu yıl da mezunlarımızın tercihlerini sağlıklı yapabilmeleri için Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan TERCİH BÜROSU, Acıpayam Lisesi’nde hizmet verecektir.

Mezun olan öğrencilerimize farklı ve bilinçli tercih yapmalarına imkan sağlamak, ayrıca geleceklerini etkileyecek karar almalarına yardımcı olmak üzere; kurulan tercih bürolarında ilçemizin resmi ortaöğretim kurumlarında çalışan deneyimli ve yetkin psikolojik danışman öğretmenler görev yapacak.

Acıpayam ilçemizde bulunan öğrencilerimiz tercih yapmak, bilgi almak ve tercihleriyle ilgili her türlü bilgi almak üzere tercih bürosuna gidebilecek. Başka hiçbir yerde, hiçbir okulda tercih hizmeti verilmeyecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde tercih bürosu sağlıklı bir şekilde  hizmet verecektir.         

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Talat TOKYAY, mezun olan öğrencilere tercihlerinde başarılar diledi. Görev yapacak olan öğretmenlere de iyi çalışmalar temennisinde bulundu.

 

 

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.