DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürler Kurulu Toplantımıza Sayın Kaymakamımız Katılarak Onurlandırdılar

Müdürler Kurulu Toplantımıza Sayın Kaymakamımız Katılarak Onurlandırdılar

Toplantıya Kaymakamımız Sayın Ali ŞANLIER katılarak bizleri onurlandırdılar.

Müdürler Kurulu Toplantısı İlçe Kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Şube Müdürümüz ve Okul Müdürlerimizin katılımı ile Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesinde Yapıldı.

Toplantının başında Okul Müdürlerimiz  1.Dönem de okullarımızda gerçekleştirdikleri "Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi", "EDEP (Eğitimde Değerler Eğitimi Programı)" ile ilgili çalışmaları anlatan sunumlar yaptılar.

Kaymakamımız Sayın Ali ŞANLIER, Değerli Okul Müdürlerimiz çok onurlu ve kutsal aynı zamanda sorumluluğu çok büyük görevler sizlerin üzerinizde bulunuyor. Ülkemiz için çok önemli olan insan kaynağımızı yetiştirmede önemli bir görev üstlenmiş durumdasınız.

Ortak sınavlarda ilçe olarak önemli bir başarı yakalandı.  Başarıyı daha da arttırmak için en iyi hizmeti sunma konusunda çalışılacak. İlimiz Türkiye çapındaki Başarısı ile ön planda, biz de ilimizin başarısına olumlu yönde katkıda bulunuyoruz.

Sayın Valimizin himayelerinde olan Değerler Eğitimi kapsamındaki EDEP çalışmaları çok önemlidir. Öğrencilerimizin olumlu davranış kazanmaları için bu program çerçevesinde gerekli çalışmalar yapılmalıdır.

Şehit, Gazi, Yetim ve Öksüz çocuklarımızın en fazla anne baba şefkatine, sevgisine ve himayesine ihtiyacı var. Okullarımızda mutlaka bu konuda gereken çalışmalar yapılmalıdır.

Okul Müdürlerimiz halkla ilişkilere büyük önem vermelidir. Toplum içinde birlik ve beraberliği artırıcı yönde çalışmalara önem vermelilerdir.

Kaymakamımız  ilçemizin eğitim kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay Kaymakamımız Sayın Ali ŞANLIER´e toplantıya katılarak onurlandırmalarından dolayı teşekkür ederek, toplantının devamında öncelikle okullarımızda anne ve babalarının en değerli varlıkları olan çocuklarını en iyi şekilde yetiştirme konusunda göstermiş olduğunuz gayretli çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Çalışmalarınızda muvaffakiyetler dilerim.

Hedefimiz kaliteli ve standartları yüksek bir eğitim hizmeti sunmaktır. Okullarımız kolej standartlarının üzerinde hizmet verme gayretiyle çalışmalıdır.

Okul Müdürlerimiz liderlik özelliğini ortaya koyup sürekli çözüm odaklı, ekip ruhuna büyük önem vererek, kendisindeki üretme ve verimliliği arttırmaya yönelik heyecanı canlı tutarak ekip ruhunu oluşturmalı ve korumalıdır.

Birinci dönem başarılı geçen bir dönem oldu.

Başarıyı sadece akademik eğitimle sınırlamıyoruz. Farklı okul türlerimiz var bunun yanında öğretim kadar önemli bir de eğitim faaliyetlerimiz var.

Özel eğitim Alt sınıflarımızdan çocuklarımız öğretmenlerimizin özel ilgi ve gayreti ile en iyi eğitimi alıyorlar.

Okul öncesi okullaşma oranları bakımından okul öncesi çağında bulunan çocuklarımızın %90´ı okullara devam ediyor.

Mesleki eğitimde piyasada çok geçerli alan ve dallarımız var buralardan mezun olan öğrencilerimiz çok kolay bir şekilde iş bulabiliyorlar. Bu okullarımıza öğrenci bulmakta zorluk yaşanıyor. İlçemizdeki Anadolu liselerimize yerleşemeyen öğrencilerin meslek liselerimize yerleşmelerini sağlayalım.

Hayat boyu öğrenmede kurs ve kursiyer sayılarının arttırılması ve nitelik katan kursların açılması için çalışmalar devam edecek.

Lise Öğrencilerimizin üniversite hayallerini gerçekleştirmek bizim için çok önemli bir görev bu konuda velilerin ve halkın beklentisi büyük. Okullarımızın diğer alanlarda elde ettiği başarıları üniversiteye yerleştirme başarısı taçlandırmış oluyor.

Ortak sınavlarda elde edilen başarıyı daha yukarıları taşıma konusunda bütün okullarımızda gereken çalışmalar yapılacak. Okullarımızın Ortak Sınav puan ortalamalarını gösteren grafik sürekli yukarıya doğru yükselmelidir.

27 okulumuz beyaz bayrak almayı hak kazandı. Sayın Valimizin talimatı bütün okullarımız Beyaz Bayrak standartına ulaşacak ve bütün okullarımızın Beyaz Bayrağı olacak. 

Sosyal kültürel ve sportif yarışmalarda önemli başarılara imza atıldı. Bu okullarımıza öğrencilerimizi teşvik ettikleri için teşekkür ederim.

Fatih Projesinin sadece bir video gösterim aracı olarak kullanılmaması gerekiyor. Fatih projesinin amacı doğrultusunda kullanılması için öğretmenlerimiz eğitimden geçirilmeli toplantılar yapılmalıdır.

EBA kullanımı konusunda ilçemizde hassasiyeti fazla öğretmenlerimiz var. Öğretmenlerimiz ürettikleri içerikleri EBA´da yayınlamalıdır. Öğretmenlerimizin üreten olması önemlidir. 

Kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya yönelik okullarımızda çok güzel çalışmalar yürütülüyor. Bu okullarımızın sayısının ikinci dönemde artarak devam etmesini diliyoruz.

Yaptıkları çalışmalardan dolayı tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

2016/2017 Eğitim-Öğretim döneminin başarılarla dolu, sağlıklı, huzurlu ve mutlu geçmesi dileğiyle toplantıya son verildi.

 

14-02-201714-02-201714-02-201714-02-201714-02-2017

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.