DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman İZGİ’nin Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman İZGİ’nin Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım,

Bir “Öğretmenler Günü”nü daha beraber kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Bu anlamlı günde öncelikle Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ve üzerimizde emeği olan tüm öğretmenlerimizi hürmetle anıyor, ebediyete irtihal eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü gerektiren, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Bu nedenle kutsal ve en onurlu mesleklerden birisidir. Öncelikli hedefimiz, doğru bilgiye ulaşabilen, yorum yapabilen, kendini özgürce ifade edebilen, ülkesi ve bütün insanlık için çalışan bireyler yetiştirmek olmalıdır.

En değerli varlığımız olan çocuklarımızı büyük bir güven duygusuyla ve Başöğretmen Atatürk’ün izinde, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir şekilde yetiştirmek için elbirliği ile çalışmamız gerekmektedir.

Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal ve gaye mesleğidir. Büyük Önder Atatürk; “Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili, saygıdeğer unsurlarıdır.” diyerek kutsal bir mesleği temsil ettiğinizi ifade etmiştir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin bu mutlu gününü kutlar, başarı dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

 

 

 

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.