DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTAP OKUMA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

KİTAP OKUMA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
  KİTAP OKUMA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

             KİTAP OKUMA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

   2015 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Fatih mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Acıpayam  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün iş birliği ile okul öğrencileri arasında, Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, öğrencilerin kelime dağarcığını zenginleştirmek, Türkçeyi doğru, güzel, etkili kullanma becerisi, bilgi, birikim ve ufuk kazandırmak, öğrencilerin milli, manevi ve evrensel değerlere olan duyarlılığını artırmak; değerler eğitimi kapsamında sevgi, hoşgörü, kardeşlik, doğruluk, dürüstlük ve erdemlilik duygularını pekiştirmek ve Hz. Peygamber (SAV) efendimizin hayatını öğretmek amacıyla öğrenciler arası kitap okuma yarışmasının ödül töreni yapıldı.

      Düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOKYAY, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tevfik KILINÇ, Acıpayam Devlet Hastanesi Baş Hekimi Uzm.Dr. Mert ÖZEL. Okul müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanı  Adile BOZDOĞAN , Öğretmenler,veliler ve öğrenciler katıldı.

YARIŞMAYA 120 ÖĞRENCİ KATILDI

 

Okul Müdürü Ahmet BAŞDOĞAN, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)´e duyulan sevginin aradan geçen asırlara rağmen eksilmediğini aksine arttığını ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti. 

 

Ödül töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Talat TOKYAY; yaptığı konuşmada şunları söyledi.

“Yeryüzünde yaratılmışların en şahsiyetlisi, Allahü Teâlâ tarafından da övgüye mahzar olmuş olan Peygamberimizin hayatını öğrenebilmek bizim ve sizin için en büyük ödül en büyük kazanım olmuştur. Peygamber efendimizin kendi hayatına uyguladıklarını hayat felsefesi olarak alabilmek O’nun bu özelliklerini, ilkelerini kendi hayatımıza aktarabilmek en büyük idealimiz olmalıdır. Sizleri yetiştiren öğretmenlerinize bu yarışmayı organize edenlere teşekkür ediyorum .” dedi.

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.