DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakamımız "Duvarsız Sınıflar" Ekibini Başarı Belgesi İle Ödüllendirdi

Kaymakamımız "Duvarsız Sınıflar" Ekibini Başarı Belgesi İle Ödüllendirdi

 

Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında "Duvarsız Sınıflar" Çalışmasını gerçekleştiren Acıpayam Anaokulu Öğretmenlerimizi Kaymakamımız Başarı Belgesi ile Ödüllendirdi.

Milli Eğitim Bakanlığımız Eğitim Öğretimde Yenilikçi çalışmalara büyük önem vermektedir. Okullarımızda ortaya çıkan yenilikçi çalışmaların tespitini yapabilmek ve ülke geneline yayabilmek amacıyla her yıl düzenlediği Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde Acıpayam üst üste iki yıl derece çıkardı. Önceki yıl Acıpayam Anadolu Lisesi "Dershanesiz Sisteme İlk Adım" adlı çalışması ile Bölge Birincisi olmuştu. Bu yıl da Acıpayam Anaokulumuz "Duvarsız Sınıflar" adlı çalışmasıyla Bölge ödülüne layık görüldü.

Duvarsız Sınıflar:

Acıpayam Anaokulu yönetici ve öğretmenlerimizin "Duvarsız Sınıflar" çalışması ile okul bahçesini ekonomik değerini kaybetmiş malzemeleri kullanarak tekrar ekonomiye kazandırmışlar ve kendileri de bahçenin yapılmasında bizzat çalışarak sıfır maliyetle açık hava sınıfı haline getirmişlerdir.

Öğrencilerimiz açık havada doğa ile iç içe derslerini uygulama zenginliği olan bahçede yaparak, yaşayarak, eğlenerek işliyorlar. Okulumuzun bu özelliği öğrenci ve veli memnuniyetini üst seviyelere çıkarmıştır. Öğrenci kayıtlarında okulumuza olan talep artmıştır. Dolayısıyla önceki yıla göre öğrenci sayısı artış göstermiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda eğitimin kalitesini arttırmaya yönelik ve öğrenci merkezli yenilikçi çalışmalara büyük önem veriyoruz. Bu konuda okullarımızı sürekli teşvik ediyoruz. Acıpayam Anaokulumuz bu çalışmasıyla zaten çok sayıdaki yenilikçi uygulaması ile ön planda olan ilimizi Bölge ödülüne layık görülerek temsil etme hakkı kazandı. Okulumuzu tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum, dedi.

Kaymakamımız Sayın Ali ŞANLIER okulumuzda başarılı çalışmalar yürütüldüğünü gördük. Ekonomik değerini yitirmiş malzemeler ekonomiye tekrar kazandırılmış. Sıfır maliyetle Bakanlığımızdan ödenek talep edilmeden gerçekleştirildiği için ekonomik yönden de tasarruf sağlanmış. En önemlisi derslerin işlenmesi için açık havada çok uygun bir ortam olmuş. Bütün okullarımızda ve kurumlarımızda bu tür yenilikçi çalışmaların artmasına önem veriyoruz. Okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum dedi.

 

27-01-201727-01-201727-01-201727-01-201727-01-2017
Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.