DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“KARDEŞİM DE DOYSUN” PROJESİ İLGİ GÖRÜYOR

“KARDEŞİM DE DOYSUN” PROJESİ İLGİ GÖRÜYOR

 

Daha önce sosyal sorumluluk projesi adı altında Ankara’da ki Türkmenlere bir tır yiyecek,giyecek ve ev eşyası yardımında bulunan Cumhuriyet ilk-ortaokulu’ndan örnek bir proje daha. Cumhuriyet İlkokulu´nun öncülüğünde yaptığı “Askıda Yemek” projesi hem esnaf hem de halkımız tarafından ilgi gördü.
        Cumhuriyet İlkokulu öğretmenlerinin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında başlattığı “Askıda Yemek” projesine esnaflardan destek geldi. İlk olarak lokantaların destek verdiği projeye Acıpayam’daki Yardımsever Esnaflarımız  katıldı.
         Projenin çıkış noktası köylerden ilçe merkezine gelen fakir öğrencilerin bir lokantaya gidip sıcak bir çorba içmesi düşüncesi. Bu proje fikrinin ortaya çıkması sonucu lokanta sahipleri ile görüşüldü ve lokanta sahipleri de projeyi sahiplendi.  “Bu proje aslında bizim kültürümüzde var olan hatta bazı illerde halen yaşatılmakta olan sadaka taşı adeti gibi veren el ile alan elin kim olduğu belli olmaksızın yapılan hayır projesidir.

Sistem şu şekilde işleyecek “Askıda Yemek” projesini sahiplenen lokantalarımızda bu projeye özel bastırılan afişler yer alacak.Lokantaya gelen hayırsever müşteriler gönlünden geçen hayrı yapacak askıya bir yemek fişi asılacak yemek fişini gören fakir öğrenciler buraya gelip istediği yemeği yiyebilecek.Sadece fakir öğrenciler değil halkımızdan da ihtiyaç sahipleri gelip buralardan yemek yiyebilecek. 

Proje ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Talat TOKYAY bu şekilde anlamlı bir çalışmanın başlaması ve yaygınlaştırılmasından ötürü okulumuz İdareci ve Öğretmenlerine teşekkür etti. Yardımsever halkımız ve esnafımızın bu çalışmaya teveccühleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizi onurlandırmıştır, dedi. 

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.