DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karaağaç´ta Ödül Töreni

Karaağaç´ta Ödül Töreni

 

Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde Kitap okuyan öğrencilerimiz ödüllendirildi.

Okulumuzun kütüphanesinden düzenli bir şekilde kitap alışverişi yapan ve okuyan öğrencilerin arasından kura yöntemi ile belirlenen 25 öğrenci çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Ödül törenine Kaymakamımız Sayın Ali ŞANLIER, eşi Hanımefendi Necla ŞANLIER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOKYAY, Şube Müdürü Şahin ÜNVER, misafirler, öğretmenlerimiz ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOKYAY Milli Eğitim Bakanlığımız öğretim programlarını değiştirme çalışmalarına başladı önümüzdeki yıldan itibaren aşamalı olarak ders kitaplarının değişeceğini söyledi. Bu değişikliğin sebebi ülkemizin geleceğe yönelik büyük hedeflerini gerçekleştirebilmek için öğrencilerimizin ezbercilikten kurtarılarak okuyan, okuduğunu anlayan, bildiklerini, düşündüklerini yazıya aktarabilen ve bilgilerini kullanarak üreten ve ekonomiye katkıda bulunarak ülkesinin gelişmesini sağlayan, vatansever, milli manevi duyguları gelişmiş bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Bu yönde bizde okullarımızda kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya yönelik çalışmaları teşvik ve takip ediyoruz. Bu konudaki başarılı çalışma yapan okullardan biri de şu an ödül töreni için bulunduğumuz Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizdir. Okulumuzun kütüphanesinde kitaplar tozlu raflarda kalmadı. Öğretmenlerimizin teşvikleri ve hayırseverimizin sponsorluğunda kitap okuyanların ödüllendirilmesi ile okulumuzda kitap okuma oranları arttırıldı. İlçemizde birçok okulumuzda kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya yönelik çok özgün çalışmalar yürütülmektedir dedi.

Kaymakamımız Sayın Ali Şanlıer, Kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya yönelik düzenlenen bir programa katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Okulumuzun kütüphanesinin kurulduğu dönemde Valilikte eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı olduğunu kütüphanenin açılış onayını o zaman verdiklerini söyledi. Bugün o zaman kurulan kütüphanenin amacına ulaştığını görüyoruz. Öğretmenlerimize, okul yönetimimize, hayırseverimiz Şeref Eraydın´ a bu çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.

Kitap okuma alışkanlığı kazanan öğrencilerin kültürel birikimlerini arttıracağını aynı zamanda kişisel gelişimleri bakımından da seviyeleri yükseleceğinden hayatlarının her döneminde isabetli kararlar verebileceklerini söyledi. Bunların yanında okuma anlama kabiliyetleri de artacağından akademik başarılarının da yükselmesini sağlayacaktır dedi.

Öğrencilerimize ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor. Sizler de yaşınız itibari ile bunlara tanık oluyorsunuz. Ülkemiz güçlü olduğu için bu saldırıların tamamını atlattı. Sizler öncelikle vatanımızı çok sevmelisiniz. Kültürümüzden gelen milli manevi duygularımızı, sevgi saygıya dayalı değerlerimizi yaşatmalısınız. Ülkemizin hedeflerini gerçekleştirmesi için çok çalışmalısınız.

Acıpayam eğitim seviyesi yüksek bir ilçe. Ortak sınavlarda (Teog) ilçemiz önemli bir başarıya imza attı. Eğitimde başarı çıtasını daha yukarılara taşımak için elbirliği ile hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz dedi.

 

24-01-201724-01-201724-01-201724-01-201724-01-201724-01-201724-01-201724-01-201724-01-2017
Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.