DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 94.YILI KUTLANDI

 
İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 94.YILI KUTLANDI

İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Acıpayam’da  düzenlenen törenle kutlandı.


Acıpayam İmam Hatip Ortaokulu  tarafından İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü ile ilgili Acıpayam Talip Özkan Konferans Salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programa Garnizon Komutanı Yüzbaşı İsmail GÜDÜL, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yaşar ŞİMŞEK, Belediye Başkanı Dr. Hulusi ŞEVKAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY,  Acıpayam İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Fehmi Aydoğan, Okul Müdürleri, Daire, Kurum Amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Programın açış konuşmasını yapan Acıpayam İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Fehmi AYDOĞAN, “Milletlerin hayatında geleceklerine yön veren önemli olaylar ve geleceğe ışık tutan örnek kişilikler vardır. Geleceğimizin teminatı olan nesillerimizin iyi yetişmesi, geleceğe güvenle bakabilmeleri milletimizin milli ve manevi değerlerini ayakta tutabilmek için bunları hatırlamak gerekir. İşte bağımsızlık ateşimiz, kahramanlık destanımız, tutsak yaşayamayacağımızın belgesi İstiklâl Marşı ve milletimizin sinesinden çıkarak onun acılarını, hayallerini ve sönmek bilmeyen bağımsızlık aşkını " Hayal ile yoktur alkış verişim, her ne demişsem görüp de söylemişim " diyerek destanlaştıran Mehmet Akif Ersoy. ”Sevgili gençler, İstiklâl Marşını sevmek, ülkemizi sevmektir, İstiklal Marşını coşkuyla söylemek, ülkemize, bağımsızlığımıza sahip çıkmaktır ´´dedi.


Daha sonra Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ile ilgili sunum, şiirlerin okunması, öğrenciler tarafından 12 Mart konulu oratoryo ve tiyatro gösterisi sunuldu.


İlk, orta ve liseler arası düzenlenen " İstiklal Marşını Güzel Okuma " yarışması ile “Mehmet Akif” konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Garnizon Komutanı Yüzbaşı İsmail GÜDÜL, Belediye Başkanı Dr. Hulusi ŞEVKAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY tarafından verildi.

Ayrıca İlçemizde liseler arası İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında ilçe birincisi Olan Cumhuriyet Anadolu Lisesi Öğrencimiz Recep AKIN İlde düzenlenen İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında il birincisi ve

İlçemizde 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 94. Yıl dönümünde İlçemizde düzenlenen Kompozisyon yarışmasında İlçe birincisi seçilen Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Emine KILINÇ’da Kompozisyon dalında İl birincisi olmuştur.  

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                           

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.