DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLK DEFA ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILAN İLKOKULLAR VE ORTAOKULLAR ARASI EĞLENEREK ÖĞRENİYORUM PROJESİ KAPSAMINDAKİ BİLGİ YARIŞMASI İLÇEMİZDE DÜZENLENDİ

İLK DEFA ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILAN İLKOKULLAR VE ORTAOKULLAR  ARASI EĞLENEREK ÖĞRENİYORUM PROJESİ KAPSAMINDAKİ BİLGİ YARIŞMASI İLÇEMİZDE DÜZENLENDİ

 

Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

ACıpayam’da Başarı Artırma Projesi” (ACBAP)

Bilgi Yarışması Projesi

İlkokullar ve Ortaokullar Arası Eğlenerek Öğreniyorum Bilgi Yarışması

3.4.sınıflar ilkokullar

ve

5.6. 7. ve 8. Sınıflar ortaokullar:

                  

19 İlkokul

20 Ortaokul

Projeden Sorumlu Kurum

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

 

 

Projenin Adı: Eğlenerek Öğreniyorum Bilgi Yarışmaları

Acıpayam’da bir ilk;

     Acıpayam ilçe milli eğitim müdürlüğüne bağlı 19 ilkokul ve 20 ortaokulun katılımıyla düzenlenen Eğlenerek Öğreniyorum Bilgi yarışması, özgün bir çalışmanın ürünüdür. Projenin mimarı Milli Eğitim Şube Müdürü Tevfik KILINÇ, öğrenci seviyelerine uygun özgün müfredat sorularıyla, teknoloji ekiyle birlikte hazırlanan sorular,  aynı anda toplam 20 okul yarışmacı öğrencilerin bilgisayarına ana merkezden titiz bir çalışmayla gönderilerek gerçekleştirildi. Yarışmacı öğrencilerin masasında bulunan bilgisayarlara  sorular elektronik ortamda gönderilerek aynı anda yarışmacı öğrencilerin ekranına  düşmekte ve belli bir süre sonunda yine aynı yöntemle öğrenci yarışmacılar, cevaplarını elektronik ortamda bilgisayar yardımıyla ana merkezde bulunan teknik ekibe göndererek sonuçlar anında elektronik ortamda ekrana yansıtılarak yarışmacı öğrencilerin doğru ve yanlışları kolayca tespit edilmiştir.

    Proje sorumlusu Şube Müdürü Tevfik KILINÇ, bu yarışmanın farklı ve titiz bir çalışma sonucu teknik ekip ve koordinasyon ekibince gerçekleştirildiğini ifade etti. Amacının İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOKYAY olmak üzere şube müdürleriyle ekip ruhu içinde  Acıpayam İlçesine eğitim anlamında katkıda bulunmak ve Acıpayam’da eğitim başarısını üst seviyelere yükseltmek olduğunu belirtti.  Ayrıca öğrencilerin yarışma havasından ziyade öğrenciler arasında kaynaşma ve hoşça bir vakit geçirmelerini sağlamak olduğunu ifade etti. Teknik ekibe, koordinasyon ekibine, yarışmada emeği geçen herkese, okul müdürlüklerine ,öğrencilere ilçe milli eğitim müdürlüğü adına teşekkür etti.

      Proje ile öğrencilerin lehine olacak, eğitim adına faydalı işler ve uygulamalar yapılmış olacaktır. Yarışmaya katılan öğrenciler, farklı okullardan gelen öğrencilerle tanışacak; yapılan çeşitli merkezi sınavlarda öğrencilerin heyecanlarını yenmeleri sağlanmış olacaktır.  

       İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOKYAY , bu yarışmada başta bu projenin hayata geçirilmesinde proje sorumlusu Şube Müdürü Tevfik KILINÇ olmak üzere projede yer alan teknik ekibe, koordinasyon ekibine, jüri üyelerine, sunuculara, okullara ve yarışmacı öğrencilere teşekkür etti. Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sene sonunu eğlence havası içinde değerlendirmenin eğitimde olması gereken bir unsur olduğunu vurguladı. Ayrıca katılan ve medeni cesaret gösteren okul öğrencilerini kutladıklarını ifade etti. Dereceye giren öğrencileri ve okulları tebrik etti.

      Kaymakamımızın yoğun mesaileri nedeniyle katılamadığı etkinliğe, Belediye Başkanı Sayın Dr. Hulusi ŞEVKAN, protokol üyeleri ve çok sayıda daire amiri yarışmaya katıldı. Yarışmada Belediye Başkanı öğrencilerin tamamına ödüller verdi, başarı dileklerini ifade etti.

    İlkokullar arası Eğlenerek Öğreniyorum Bilgi Yarışmasında zevkli ve uzatmalı yedek sorular sonucu 1. Olan Cumhuriyet İlkokulu, 2. Olan Alaattin İlkokulu ve 3. Olan Dedebağı Atatürk İlkokulundan her bir öğrenci ilçe milli eğitim müdürlüğünce  altınla  ödüllendirildi.

 

Dereceye giren öğrencilerimizi kutluyoruz.

 


 

 

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.