DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizdeki İ-TEC Öğrenme Aktiveleri Kursu

Ülkemiz genelinde 8-12 Eylül 2014 Tarihleri arasında gönüllü öğretmenlerimizin katkılarıyla iTEC Öğrenme Aktiviteleri Kursu ilçemizde 54 başvuru ile açılmış Atatürk Ortaokulunda yapılmıştır.
İlçemizdeki İ-TEC Öğrenme Aktiveleri Kursu

Ülkemiz genelinde 8-12 Eylül 2014 Tarihleri arasında gönüllü öğretmenlerimizin katkılarıyla iTEC Öğrenme Aktiviteleri Kursu ilçemizde 54 başvuru ile açılmış Atatürk Ortaokulunda yapılmıştır.

  

iTEC Geleceğin Sınıflarının Tasarımıdır. Proje, Avrupa çapında 15 Eğitim Bakanlığının katılı ile öğretmenleri, politika yapıcıları, pedagoji uzmanlarını, yenilikçi öğretim uygulamaların tanıtmak üzere eğitim süreçlerinin her aşamasındaki temsilcileri bir araya getirmektedir.

iTEC içindeki eğitim araçları ve kaynakları, 19 Avrupa ülkesindeki 2.000´den fazla sınıfta temelde öğretme ve öğrenmeyi yineden tasarlayabilecek sürdürülebilir bir model sağlamak amacıyla pilot çalışmaları yapılmıştır.  iTEC´in amacı sistematik bir değişim meydana getirmektir. Avrupa´daki çocukları 21. Yüzyılın iş ve toplumuna hazırlamak için mevcut ve gelişmekte olan teknolojileri Öğrenme Etkinliklerini katmaktadır.

 

Avrupa Komisyonu 7. Çerçeve Programından finansmanlı "Katılımcı Sınıf için Yenilikçi Teknolojiler (iTEC) Projesi "Avrupa çapında, 18 ülkenin Eğitim Bakanlıklarına bağlı pilot okullarda Eylül 2010´dan beri uygulanmaktadır. 5 fazdan oluşan ve 3. fazdan itibaren yaygınlaştırılma sürecine giren projeye ülkemiz adına Bakanlığımız, 26 Nisan 2010 tarihli iTEC Yönetim Kurulu Kararı ile kabul edilmiş olup 14/02/2012 tarih ve 2792 sayılı Bakan Onayı ile YEĞİTEK tarafından yürütülmektedir. Yeni teknolojilerin Yenilikçi Pedagojiler ile uygulanmasına odaklı bir Eğitim-Öğretim Projesi olan iTEC ile öğrencilerin müfredat gereksinimlerini proje tabanlı öğrenme modeli üzerine kurulu Öğrenme Hikâyeleri ve destekleyici web araçlarını kullanarak karşılamaktadır. Proje kapsamda öğretmenlere Öğrenme Hikâyeleri ve Öğrenme Aktiviteleri arşivi sunulmakta ve kullanımı için rehberlik edilmektedir. Bu Öğrenme Hikayeleri ve Öğrenme Aktiviteleri öncelikle iTEC projesinin bir parçası olarak geliştirildi ve teknolojiyi kullanarak, müfredat öğretiminde yeni ve ilgi çekici yaklaşımlar benimsetmek için Avrupa çapında öğretmenlere ilham vermede son derece başarılı olduğu kanıtlandı Öğrenme Hikayeleri tasarımı, 21. Yüzyıl becerileri ve öğretmen yeterlikleri araştırmaları ile desteklenmektedir. Bu alandaki önceki çalışmaların özellikle UNESCO yeterlik çerçevenin pratik kullanımını kolaylaştıran bir öğretmen yeterlilik çerçevesi benimsenmiştir. Yetkinliklerin Öğrenme Aktiviteleri ile eşleştirilmesi ayrıca öğretmenlere, geliştirmek istedikleri yetkinliklere göre Öğrenme Aktivitelerini seçme imkanı verir.   Haberin resimleri için  tıklayınız.

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.