DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE PİSA PROJESİ SINAVI YAPILDI

İLÇEMİZDE PİSA PROJESİ SINAVI YAPILDI


 

PİSA PROJE UYGULAMASI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

OECD tarafından 3 yılda bir uygulanan PİSA projesinde Denizli ilimizi temsil eden 3 okuldan PİSA 2015 UYGULAMASINDA İLİMİZİ TEMSİL EDEN ÜÇ OKULDAN İKİSİ İLÇEMİZDEN. ACIPAYAM CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ VE ALCI ORTAOKULU’dur. Her iki okul Pisa uygulama ekibi öğrencileri Cumhuriyet Anadolu Lisesi Kütüphanesinde 09.04.2015 Perşembe günü saat 09.00´da toplanarak sınava başladılar. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Sınav Hizmetleri Biriminden gelen Test Uygulayıcısı Suat Özlü gözetiminde yapılan sınav saat 13.45´de sona erdi. Yaklaşık bir aydır hazırlıkları sürdürülen sınavın herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan huzur içersinde başarılı bir şekilde tamamlanması ilçemiz ve ilimiz adına gurur vesilesi oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY sınav merkezine gelerek Proje ekibine başarılar diledi. Sınav bitiminde sınav MEB sınav hizmetleri birimi görevlisi Suat Özlü sınav öncesi hazırlıkların eksiksiz yapılması, projeye gereken önemin verilmiş olması nedeniyle hem proje ekibine, okul ve ilçe Milli Eğitim yetkililerine teşekkür etti.

Projeyi hazırlık safhasından itibaren adım adım izleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Talat TOKYAY,”Dünya çapında yapılan önemli bir Proje olan PİSA uygulamasının ilçemizdeki iki okul tarafından sorunsuz ve verimli bir şekilde tamamlanmış olmasından dolayı onur ve mutluluk duyuyorum, emeği geçen her iki okul öğrenci ve personeline teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu tür faaliyetleri hep birlikte yapacağız, başaracağız, ekip ruhunu her zaman göstereceğiz dedi.
Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.