DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ OKULLARINDA ÖĞRENCİ VE VELİLERİNE YÖNELİK MADDE BAĞIMLILIĞI SEMİNERİ VERİLDİ

İLÇEMİZ OKULLARINDA ÖĞRENCİ VE VELİLERİNE YÖNELİK OKULLARIMIZDA GÖREV YAPAN  REHBER ÖĞRETMENLERİMİZ TARAFINDAN MADDE BAĞIMLILIĞI SEMİNERİ VERİLDİ
İLÇEMİZ OKULLARINDA ÖĞRENCİ VE VELİLERİNE YÖNELİK MADDE BAĞIMLILIĞI SEMİNERİ VERİLDİ

ACIPAYAM İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

OKULLARIMIZDA UYUŞTURUCU VE MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE SEMİNERLERİ

 

Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak,  İl Eylem Planına uygun olarak İlçe Eylem Planı Eğitim-Öğretim Şubesi Sorumlusu Şube Müdürü Tevfik KILINÇ başkanlığında ilçemiz kurumlarında görev yapan Rehberlik ve Psikolojik Danışman Öğretmenler tarafından yeniden düzenlenmiştir. İlçemizin sosyolojik ve çevresel şartlarına uygun hale getirilerek plan uygulamaya konulmuştur. İlçemizde yer alan 10 ortaöğretim kurumunda eğitim gören 11. ve 12. Sınıf 1457 öğrenciye ;  23 ortaokulda eğitim gören  7. ve 8. Sınıf 1631 öğrenciye “Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılmasına Yönelik”  

Öğrencilere; Ergenlik Dönemi Özellikleri, Özgüven ve öz disiplin, Hayır diyebilme becerileri, Etkili iletişim, Problem çözme becerileri, Boş zamanları değerlendirme ve doğru internet kullanımı, Stresle başa çıkma,  Karar verme becerileri, Öfke kontrolü, Madde bağımlılığı, çatışma çözme becerileri, Şiddetin önlenmesi konularında; velilere; Çocuk istismarı, Çatışma çözme becerileri, Anne baba tutumları, Gelişim dönemi özellikleri, Öfke kontrolü, Madde bağımlılığı, Şiddet ve etkileri ile aile içi iletişim konularında  ilçemizde görev yapan rehberlik ve psikolojik danışman öğretmenlerce seminer verilmiştir. İlçe merkezi ve mahallelerde yer alan  ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik sunular hazırlanmış; özellikle risk grubu, okul yönetimlerince tespit edilmiş ve bu öğrencilere rehber öğretmenlerimiz tarafından bizzat kendi imkanlarıyla mahallelerde bulunan okullara giderek bu seminerler verilmiştir.

Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amacımız öğrencilerimizin yaşamlarında  yarınlara daha başarılı, daha sağlıklı ve daha mutlu  kucak açabilmelerini sağlamaktır. Etkili iletişim becerileri kazanarak öğrencilerimizin öğretmenleriyle, aileleriyle ve toplumun her kesimiyle sağlıklı ilişkiler kurmalarına yardımcı olmaktır.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOKYAY, ilçemizin değişik okullarında görev yapan rehberlik ve psikolojik danışman öğretmenlerimize özverili çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti. Bu yararlı çalışmaların olumlu yansımalarını gördüklerini ifade etti. Aynı özverili çalışmaların 2. dönemde de devam etmesi dileğinde bulundu.

 

madde bağımlılığımadde bağımlılığımadde bağımlılığımadde bağımlılığımadde bağımlılığımadde bağımlılığımadde bağımlılığımadde bağımlılığımadde bağımlılığımadde bağımlılığı

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.