DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ OKULLARINDA KARNE HEYECANI YAŞANDI

İLÇEMİZ YOLÇATIKIZILYER İLKOKULU - ORTAOKULUNDA VE İLÇEMİZ OKULLARINDA KARNE HEYECANI YAŞANDI.
İLÇEMİZ OKULLARINDA KARNE HEYECANI YAŞANDI

,

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY’ın 1. Dönem Mesajı
2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı  1.kanaat döneminin sonuna geldik. Dönem başından bugüne kadar gönül gönüle hep beraber  ulaştık. Sevincimizi, bir birimize güvenerek  büyütmeye, üzüntümüzü küçültmeye çalışarak bir olmanın, kısacası “Erdemli İnsan Olmanın” en güzel örneğini vermeye çalıştık.

Sevgili Öğrenciler!
Bir dönemlik çalışmanın sonunda; size verilen emeğin değerini bilerek çalıştınız, uğraştınız; sonuçta başarılı olarak tatili hak ettiniz. Tatilin; dinlenmek, eğlenmek kadar  kendinizle barışık, eksiklerinizi, bir kez daha gözden geçirerek geleceğe yeni bir enerji ile başlamanın planlamasını yapacağınıza inanıyorum.  Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de  daha çok kitap okumalısınız. Çalışmak kadar tatili de en iyi şekilde değerlendireceğinize, 2. dönem daha da başarılı olacağınıza inanıyorum. Tatilin, yeni bir güç, yeni bir heyecan getirmesi  umuduyla sizleri 2. dönemde sağlıklı ve enerji dolu olarak özlemle bekliyoruz.

Değerli Öğretmenlerim!
Sizler de koştunuz,  yoruldunuz, koşuşturdunuz. Evde anne-babanızı, küçücük çocuğunuzu, belki de sizin yolunuzu gözleyen hastanızı arkada bırakarak uzun yollar aldınız. Sınıfın kapısından girince her şeyi arkada bırakarak  yeni kıvılcımlar oluşturarak ufuklar açtınız. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çizdiği yolda yürüyerek  yolunuza devam ettiniz ve etmeye de devam edeceksiniz. Sınıftan çıkınca sosyal bir varlık olarak yaşamın sorunlarıyla mücadele etmeye çalıştınız. Evde anne-baba, eş, çocuklar, okulda öğretmen olarak her  kesimin sizden beklentileri var. Fakat adına “öğretmen” dediler.  Zor olana talip oldunuz.  Sizlere de teşekkür eder ikinci dönemde ailenizle geçirdiğiniz mutlu dakikaların enerjisiyle sağlık ve  mutluluk içerisinde eğitime başlayacağınıza inanıyorum.

Saygı Değer Veliler!
Çocuklarınızın, hayatın basamaklarından bir tanesini daha aldığının heyecanı içerisinde olduğunuzu biliyorum. Kanınızdan, canınızdan, zamanınızdan kısaca madden ve manen verdiklerinizin karşılığını  alma arzusu hayatın bir gerçeğidir. Çocuklarda; aynı saksıda yetiştirdiğiniz, aynı bakımı, aynı suyu vermenize rağmen farklı gelişimde büyüyen çiçekler gibi olduğunu unutmayın.  Başarılı oldukları  alanlar olduğu gibi eksikleri olan bölümler de olacaktır.  Verdiğiniz her emeğin karşılığını  bir gün mutlak göreceksiniz. Her sonucuyla onu bağrınıza basmayı unutmayın.

Kısaca; bu sonuç (Karne); idarecisiyle, öğrencisiyle, öğretmeniyle, velisiyle hepimizindir. Yeter ki herkes üzerine düşeni görebilsin.  
Başarıyı ödüllendirmeyi, eksikleri gidermek için gerekli tedbirleri almayı, her şeyi yerinde ve zamanında yapmayı becerebilirsek gelecek bizim olacaktır.
2.Dönemde; sağlık, mutluluk, huzur içerisinde yeni başarılarda el ele buluşmak üzere…
SEVGİ VE SAYGILARIMLA
Talat TOKYAY

 İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

ACIPAYAM İLÇESİNDE 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM SONU KARNE TÖRENİ

         2014 2015 Eğitim – Öğretim yılının  ilk dönemi okulların kendi bünyelerinde yapmış oldukları karne  törenle sona erdi. Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Talat TOKYAY ve Şube Müdürümüz Sayın Tevfik KILNÇ, Yolçatı Mahallesinde bulunan Yolçatı İlkokulu-Ortaokulu’nda, Şube Müdürümüz Sayın Şahin ÜNVER merkezde bulunan Acıpayam Anadolu Lisesi’nde, Şube Müdürümüz Sayın İsmail KAN Atatürk Ortaokulu’nda ve Belediye Başkanımız DR. Sayın Hulusi ŞEVKAN da Cumhuriyet İlkokulu-Ortaokulu’nda karne töreni etkinliğine katıldı. Törende öğrencilerin heyecanlarına ortak oldular. Törenlere veliler, okul aile birliği yöneticileri, muhtarlar katıldı. Coşkulu ve heyecanlı karne törenleri ile dönem sona erdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Talat TOKYAY, yaptığı konuşmada öğrencilerimizin tatili hakettiğini, tatilde bol bol eğlenerek, kitap okuyarak vakitlerini geçirmeleri gerektiğini ifade etti.

Elbette bir insan üç beş rakamla ölçülemeyecek bir değerdir ; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz. Şunu da belirtmek gerekir ki; notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı birer değersiniz.

Törenler okullarında başarılı olan öğrenciler, ödüllendirilerek sona erdi.
 

karne

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.