DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ’Denizli’den Avrupa’ya Mesleki Eğitim’’ isimli Erasmus+ Hareketlilik projesi

İlçemiz Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ’Denizli’den Avrupa’ya Mesleki Eğitim’’ isimli Erasmus+ Hareketlilik projesi 
İlçemiz Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ’Denizli’den Avrupa’ya Mesleki Eğitim’’ isimli Erasmus+ Hareketlilik projesi

 

’Denizli’den Avrupa’ya Mesleki Eğitim’’ isimli Erasmus+ Hareketlilik projesi 

T.C Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği çerçevesinde Ulusal Ajans’ın  okulumuzun ‘’Denizli’den Avrupa’ya Mesleki Eğitim’’ isimli Erasmus+ Hareketlilik projesi kapsamında  13/02/2015-27/02/2015 tarihleri arasında Hollanda’nın Noord-Brabant eyaleti’ndeki  Oss şehrinde bulunan Roc deLeijgraaf okulunda gerçekleştirilen Fondant ile pasta kaplama ve Gumpaste yapımı eğitimine  13 öğrenci  ve 3 refakatçi  öğretmen katılmışlardır.Burada 2 haftalık eğitimde alışılmış pastane konseptinin dışında daha modern ve tasarımsal pasta yapımını öğrenmişlerdir.

 

 Bu eğitim dışında kalan vakitlerde Hollanda’nınAmsterdam,Rotterdam,Eindhoven,Almanya’nın Köln,Dusseldorf ve Belçika’nın Brüksel şehirlerine geziler yapılmıştır.

 

            Hollanda’daki bu eğitim  dönüşü geziye katılan Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Projesi ekibi,  Kaymakamımız Sayın  Uğur Kalkar ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat Tokyay’ı ziyaret ettiler.  Geziyle ilgili  eğitimsel amaçlı izlenimleri konusunda  Proje ekibi Kaymakamımız Sayın Uğur KALKAR’a brifing verdiler;  İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOKYAY’la bilgi alışverişinde bulundular.  Kaymakamımız Sayın Uğur KALKAR, şunları ifade etti.  ‘’Böyle bir projeyle bu yaşta, öğrencilerimizin Avrupa’ya gittikleri için çok şanslı olduklarını belirtti. Oradaki iyi uygulamaları ülkemize ve özellikle ilçemize kazandırmak ve yaygınlaştırmanın gerekli olduğunu vurguladı. Yabancı dilin ne kadar önemli olduğunu dile getirdi; Öğrencilere; burada yaşayarak öğrendiniz, hedefiniz ingilizce’yi ihtiyaç halinde günlük hayata geçirebilmek olmalıdır.  Ülkemizi ve ilçemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil ettiğiniz konusunda hiç şüphem yok. Oranın da farklılıklarını ülkemize ve ilçemize taşımanızın bir o kadar önemli olduğunu söyledi. Ayrıca Acıpayam ilçesinin diğer kurumlarının da böyle güzel ve farklı meslekler dolayısıyla Avrupa Projelerine gereken önemi vermelerinin okulları açısından iyi olacağını vurguladı.”

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOKYAY´da ilçemizde bulunan okulların bu tip projelerle yurt dışı etkinliklerin her zaman ilçemiz için bir kazanım olacağını ifade etti. Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği çerçevesinde projeye katılan ve projeye emeği geçen herkese teşekkür etti. Öğrencilerimizin bakış açılarının, okullarımızın farklılığının her zaman bir kazanım olacağını belirtti. Bu ve diğer eğitim hareketliliği anlamında olan tüm projelerin hayata geçirilmesi anlamında tüm okullarımızın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yanlarında olduğunu söyledi.  Çalışmalarında okulumuza ve okulun proje ekibine, farklı projeler yapmaları konusunda başarılar diledi. 

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.