DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclis´i Toplantısı Acıpayam´ da Yapıldı

İl Öğrenci Meclis´i Toplantısı Acıpayam´ da Yapıldı

İl Öğrenci Meclis´i Toplantısı Acıpayam´ da Yapıldı


 

            Bakanlığımız ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı arasında imzalanan protokolle uygulamaya konulan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi’’çerçevesinde  oluşturulan Denizli İl Öğrenci  Meclisi, Acıpayam’da toplandı. Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ev sahipliğinde yapılan toplantıya ilimizin tüm ilçelerinden seçilmiş ilçe öğrenci meclisi başkanları ve divan üyeleri toplantıya katıldı.

            28 Aralık pazartesi günü ilçemize gelen konuk başkanlar  İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü ve Belediye Başkan´ımızı ziyaret ettiler.

            İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat Tokyay Bakanlığımızın Demokrasi Eğitimi Projesi kapsamında seçilen İl Öğrenci Meclis´ini İlçemizde ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. İl Öğrenci Meclisi üyelerimiz ilimizdeki 181.918 öğrencimizi temsil ediyor. Meclis üyelerimiz bugünkü toplantıda onların düşüncelerini, taleplerini gündeme getirecekler. İl öğrenci Meclisimize çalışmalarında başarılar diliyorum dedi.

            Belediye Başkanı Dr. Hulusi ŞEVKAN  İle sohbet eden öğrenciler Acıpayam ilçemiz hakkında bilgi aldı. Seçilerek bu temsil hakkını kazandınız, hepinizi kutluyorum. Ülkemizde demokrasinin bütün kavramlarıyla kavranması bakımından Gençlere okul döneminde demokrasi eğitimi verilmesi çok önemli. Denizli Öğrenci Meclis Başkanı Emre Can YAMALI ve ekibine başarılar diliyorum dedi. 

             Temsilciler toplantıdan sonra hep birlikte öğle yemeği yedi. Diğer ilçe temsilcilerinin bu etkinlikten ve Acıpayam’da olmaktan çok memnun oldukları gözlendi. Daha sonra Acıpayam’ın tarihi ve doğal güzelliklerinin başkanlara tanıtılması için Keloğlan Mağrası ve tarihi Yazır Camii’ne ziyaret düzenlendi.

 

            Denizli İl öğrenci Meclisi Başkanı Emre Can YAMALI Acıpayam Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantının çok verimli geçtiğini toplantıya katılan öğrenci temsilcilerinin Acıpayam’da olmaktan çok memnun olduklarını ve kendilerini tekrar ilçemize beklediklerini misafirlere iletti. Bazı ilçe başkanları Acıpayam’da gördükleri ilgi ve alakadan çok memnun olduklarını tekrar ilçemize gelmek istediklerini belirttiler. Toplantı için ilçemize gelen temsilciler daha sonra bölgelerine gitmek üzere ilçemizden ayrıldılar.

 

30-12-2015


30-12-2015
30-12-2015

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.