DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüzün Başkanlığında Değerlendirme Toplantısı

İl Milli Eğitim Müdürümüzün Başkanlığında Değerlendirme Toplantısı

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ilçelerdeki eğitim öğretim durumunu ve sorunları yerinde tespit etmek için müdür yardımcıları ve şube müdürleri Acıpayam ilçesinde okul müdürleri ve idarecilerle buluştu.

Millî Eğitim Müdürü ve beraberindekiler Acıpayam İlçesinde, Çameli, Serinhisar ve Acıpayam ilçe millî  eğitim müdürleri, okul ve kurum müdürleri Karaağaç Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi toplantı salonunda bir araya geldi.

Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a, Müdür Yardımcıları Şener Bayram ve Hüseyin Başgün, Şube Müdürleri Azmi Koçoğlu ve Mustafa Vural eşlik etti.

Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay açılış konuşmasında     Sayın İl Milli Eğitim Müdürüm, Sayın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, Sayın Şube Müdürlerimiz, Çok Kıymetli Okul Müdürlerimiz,

Okul Müdürleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Acıpayam  Toplantısına hoş geldiniz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Sizleri ilçemizde ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz.

66 okulumuzda 86 idareci, 751 öğretmen kadromuzla 48 ücretli öğretmenimizle 9940 öğrencimize eğitim hizmeti vermekteyiz.

Amacımız Acıpayam ilçemizde tek bir öğrencinin bile kaybedilmemesi gerektiği hassasiyeti ile çalışmalarımızı eğitim camiası olarak benimseyerek sürdürmekteyiz.

Kurumumuzun ana hedefi ikili ilişkileri geliştirerek kurum kültürünü oluşturmak; öğrenci, öğretmen, idareci, veli, ve sivil toplum kuruluşlarıyla bütünleşerek insan odaklı çalışmalarımızla Acıpayam’da eğitimin kalitesini yükseltmektir.

Bu amaçla çalışmalarımızı planladık ve yürütmekteyiz. Öğrenen, sorgulayan, araştıran, geleceğini planlayan gençler yetiştirmek, bakanlığımızın 2023 hedeflerine ulaşması adına bizim de en önemli önceliğimizdir dedi. Ardından ilçenin eğitim-öğretim durumu hakkında brifing verdi. İlçe milli eğitim müdürünün brifinginin ardından okullar sunumlarını yaptılar.

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında; “Üç ilçemizin değerli yöneticileri olan sizlerle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum.

Sizlerle yaptığımız bu buluşmaların nedeni sizleri sorgulamak değildir. Sizlerin bizleri sorgulamanız için buradayız. İl milli eğitim müdürlüğü olarak sahadaki çalışmalarımızı yerinde görmek ve eğitimde yaptığınız farklılıkları, çalışmaları karşılıklı değerlendirmek istiyoruz. Okul öncesi, temel eğitim, lise ve mesleki eğitimdeki başarılarımız ve başarısızlıklarımızı yerinde ve uygulayıcıları ile aile ortamı içerisinde konuşalım ve tartışalım istedik. Eğitim yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ile Denizli eğitim alanında söz sahibi. Gerek fiziki anlamda yapılaşma gerekse  okul öncesinden tutun üniversite sınavlarına kadar ildeki başarısıdır. Her okulumuz mükemmel değil. İmkanlar ve imkansızlıklarımız var. Başarılı veya başarısız öğretmenlerimiz var. Bunu söylerken hiçbir zaman iyi –kötü öğretmen diye değerlendirme yapmıyoruz. Bu ülkenin geleceğini hazırlayan ve ülkenin geleceğini teminat altına alan öğretmenlerimize saygımız büyük.

Türkiye’ye örnek olacak şekilde model okullarımız var. İl genelinde 1066 kurumun içerisinde sadece 116 özel okulumuz var. Okullarımıza baktığımızda merkez değil taşradaki okullarımızın dahi her biri birbirinden güzel durumda. 5 anaokulundan 77 anaokuluna ulaştık ve her biri beş yıldızlı otel özelliğinde. Öğrencilerimizi geleceğe iyi hazırlamak zorundayız. Eğitimde hiçbir zaman mazeret olamaz. Okul idaresi veli öğretmen işbirliği en üst düzeyde olmalıdır. Sivil toplum, yerel yönetimler, öğretmenlerimiz ve velilerimiz bizi destekliyor ise işte o zaman eğitimde başarı gelir. Okullaşma oranlarımızın gerilememesi gerekiyor. Bu konuda siz yöneticilerimize çok büyük görevler düşüyor.

Eğitimciler olarak çocuklarımızın bilgili ve donanımlı olarak yetiştirmenin mücadelesini vermekteyiz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’dan sonra milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri katılımcılara slaytlar eşliğinde çalışmalarında dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgiler verdi.

 

Toplantı bitimi; okul kurum müdürleri toplantının gayet verimli olduğunu ve Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un kendileri ile bizzat ilgilenmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

06-01-2016

07-01-2016

07-01-2016

07-01-2016

06-01-2016
06-01-201606-01-2016

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.