DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güvenli Motorsiklet Sürüş Eğitimi Cumhuriyet Anadolu Lisemizde Yapıldı

Güvenli Motorsiklet Sürüş Eğitimi Cumhuriyet Anadolu Lisemizde Yapıldı

 

Denizli İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğünce düzenlenen ‘Motosiklet Kazalarını Azaltma ve Kazalarda Ölüm/Yaralanma Riskinin Düşürülmesi Projesi’ kapsamında üçüncü seminer, İlçemiz Acıpayam Cumhuriyet Anadolu Lisesinde devam etti. Seminere yaklaşık 140 öğrenci katıldı.

Motosiklet kullanan 16-20 yaş arası gençlerin bilinçlendirilmesi amaçlanan seminerde; jandarma trafik görevlileri müdahale ettikleri kazalardan elde ettikleri tecrübeleri öğrencilerle paylaştı.

Denizli Güvenli Sürüş Kontrol Sistemi platformu üyeleri, Jandarma Trafik Timleri, Motosikletli Jandarma Asayiş Timleri ve Büyükşehir Zabıta Motosikletli Ekibinin katıldığı seminerde, kask takmanın ve trafikte görünür olmanın önemi vurgulanmıştır. Seminer sonunda, standart dışı bir kaskın kırılışı sergilenmiş ve soruları bilen iki öğrenciye kask ve eldiven hediye edildi.

Seminerin ardından okul bahçesinde "güvenli kullanım" uygulamalı olarak gösterildi.

Proje ile birlikte; kask takma oranının artırılması, motosikletlerin trafikte görünürlüğünün sağlanması, güvenli sürüş bilinci kazandırılması amaçlanmakta.

 

02-03-201802-03-201802-03-2018

 

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.