DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gölcük YBO Öğrencilerimizden Örnek Davranış

Milli Eğitim Bakanlığımız ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yapmış olduğu protokolle destek olacak olduğu UNICEF ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yürütmekte olduğu "BİR SEN DAHA VAR!" 
Gölcük YBO   Öğrencilerimizden Örnek Davranış

Milli Eğitim Bakanlığımız ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yapmış olduğu protokolle destek olacak olduğu UNICEF ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yürütmekte olduğu "BİR SEN DAHA VAR!" isimli Engelli olan Çocuklar, Aileleri ile Toplum Arasındaki Sosyal Mesafenin Azaltılması´na yönelik ülkemizde yürütülen kampanyaya Gölcük Yatılı Bölge Ortaokulu Gezi Tanıtma ve Turizm Kulübü öğrencileri toplum hizmeti çalışması kapsamında ilçemizdeki Alaattin Hacı Hasan Hüseyin Pekdemir İlkokulu, Alaattin Ortaokulu,Osman Manialı İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve Cumhuriyet İlkokulu-Ortaokullarında 13 Eylül ve 20 Eylül 2014 tarihlerinde toplum hizmeti çalışmasını öğrencilere ve öğretmenlere sınıflara girerek projeyi tanıttılar ilçe merkezindeki kamu kurumlarına kampanya afişlerini asarak, broşürleri dağıtarak kampanya destek olmaya çalıştılar.

Sosyal Bilgiler öğretmeni Hayati Kartal; "Her insanın yaşamının belirli bir kesitinde engelli durumuyla karşılaşabilir, bu kişiler genellikle kendi kişisel özellikleri kadar çevresel toplumsal algıla biçimleri nedeniyle engelli duruma gelirler. 

Engelliğe yaklaşımda sosyal model, topluma ve kurumlarına katılımın önündeki engellerin engeli olan kişinin kendisinden çok çevreden kaynaklandığını, bu engellerin azaltılabileceğini, ortadan kaldırılabileceğini bu toplum hizmeti çalışmamız süresince savunduk.

Bu kampanya ile öğrencilerimizin toplum sorunlarının çözümünde aktif rol aldırarak toplumun bir parçası olduklarını sivil toplum faaliyetlerinin nasıl gönüllük faaliyeti olduğunu katıldıklarında sorunların çözümünde dayanışma içinde olunduğunda her türlü sorunun çözümüne yönelik katkı sağlayabildiklerini hep beraber gördüler ve kendilerini mutlu ve huzurlu hissettiklerini belirtiler.

Kampanyaya "birsendahavar.gov.tr" internet adresine girerek sizde sözünüzü vererek destek olabilirsiniz.

Kampanyaya desteklerini bizzat belirten başta İlçe Kaymakamımız Uğur KALKAR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY ve Gölcük Yatılı Bölge Ortaokulundan Acıpayam´a ulaşım imkanı sağlayan Belediye Başkanımız Hulusi ŞEVKAN´a çok teşekkür ederiz."dedi. Haber resimleri için  tıklayınız.

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.