DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEKLERİ İÇİN ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN RESMİNİ ÇİZDİLER ŞİMDİDEN KAZANDILAR

GELECEKLERİ İÇİN ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN RESMİNİ ÇİZDİLER ŞİMDİDEN KAZANDILAR

        Çocuklara enerji kaynaklarının doğru kullanımı ve enerji verimliliğinin öneminin anlatılması amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı  ve Enerji Verimliliği Derneği protokolü ile Türkiye de 21 pilot ilde yapılan Enerji Çocuk Projesi kapsamında düzenlenen resim yarışmasının Denizli ödül töreni Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesinde  gerçekleştirildi.

 

      Törene, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, Şube 2.Başkanı Doç.Dr. Mahmud Güngör, dernek yönetim kurulu üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

        Enerji Verimliliği konusunda çocuklarımızı bilinçlendirmenin ilk hedefleri olduğunu belirten Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün; “ Biz dernek olarak gerek  genel merkezimiz gerekse Denizli Şubemiz 7 den 70 herkesi enerji verimliliği konusunda bilinçlendirmek için çalışıyoruz. Düzenlediğimiz yarışmalar ve etkinlikler ile toplumumuzun dikkatini çekerek onların bu konuda bilgilenmelerini sağlıyoruz. Türkiye genelinde yapılan Enerji Çocuk Projesi ile birçok çocuğumuza enerji verimliliğinin önemini anlattık. Projemiz kapsamında düzenlenen resim yarışmasına ilimizden de katılım oldukça yoğun olması bizleri çok mutlu etti. Öğrencilerimizin bu konuda ki hassasiyetlerinin ömür boyu sürmesini temenni ediyor, kendilerini başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

 

      İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Hepiniz hoş geldiniz. ENVER Derneği başkanımıza ve üyelerine sizlerin adına teşekkür ediyorum. Derneğimizin önemini çok iyi biliyoruz. Resim alanında katıldığınız bu yarışma ile enerji verimliliğine bir nebzede olsun katkıda bulunduğunuza inanıyorum. Sizlerin bu duyarlılığı ile enerji verimliliği dalga dalga yayılacak ve bir farkındalık oluşacaktır. Derneğimizle ileriki dönemlerde okullarımızda daha farklı projelere imza atmaya hazırız. Denizlimiz için ülkemiz için bu konu büyük önem arz etmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün dereceye giren öğrencilerimizin hayatlarında daha büyük başarılara imza atmasını temenni ediyorum” dedi.

        İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Talat TOKYAY,  Enerji ve Çocuk Projesi kapsamında düzenlenen resim yarışmasında İlçemiz  Atatürk Ortaokulu 5-B Sınıfı öğrencisi Buse KAYA´ya İlimizde İlçemizi en iyi şekilde  temsil ettiği için tebrik etti.  Okulumuz İdareci ve Öğretmenlerine de başarılarından dolayı ve başarılarının devamını diledi. 

 

        Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.