DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GEKA Destekli Proje Döngüsü Eğitimi

GEKA Destekli Proje Döngüsü Eğitimi

 

GEKA Destekli Proje Döngüsü Eğitimi

 

Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen GEKA (Güney Ege Kalkınma Ajansı) tarafından desteklenen proje döngüsü eğitimi 10-11 Şubat 2016 tarihlerinde İlçemiz Halk Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Eğitimin açılışını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat Tokyay, fikirlerin projelere dönüştürülmesine büyük önem verdiklerini belirterek bu alandaki en büyük eksikliğin üretilen projelerin yazıya dökülmesi aşamasında yaşanan sıkıntılardır. Bu eğitimi alan arkadaşlarımız okullarına ve kurumlarına projelerin geliştirilmesi konusunda katkı sağlayacaklar. Böylece ilçemizde Eğitimin kalitesinin daha da arttırılması yönünde yeni çalışmalar ortaya çıkacaktır. Bu Eğitimin düzenlenmesinde katkılarından dolayı Kaymakamımız Sayın Karahan Daştan´a, GEKA Genel Sekreteri Sayın Süleyman Alata´ ya, Eğitimcilerimiz  GEKA temsilcileri Sayın Emine AKTUĞ ve Sayın Emrah BALKAN´ a teşekkür eder, kursiyerlerimize başarılar diler, ilçemize hayırlı olmasını temenni ederim. 

Eğitimde, İlçemizde önemli bir eksiklik olan proje yazma sureci aşamaları uygulamaları konusunda GEKA temsilcileri Emine AKTUĞ ve Emrah BALKAN tarafından eğitimler verildi.

Eğitimde bir proje fikriniz varsa, bu fikri proje haline getirebilmek için sistematik olarak nasıl bir yol izlenmesi  gerektiği anlatıldı. Proje döngüsü yönetimi son 20 yılda geliştirilen ve proje fikrinin tasarlanmasına, geliştirilmesine, ilgili fon kaynaklarına başvuru yapılmasına, projenin onaylanması halinde yürütülmesine, proje bitiminde değerlendirilmesine ve proje çıktılarının toplum ile paylaşılmasına kadar olan döngüyü yönetme yaklaşımıdır. Proje döngüsü yönetimi prensipleri kullanılarak tasarlanan projeler hem daha etkili, hem de fayda-maliyeti yüksek olan projelerdir.

Son dönemde Avrupa Birliği tarafından finanse edilen projelerin artmasıyla proje döngüsü yönetimi de giderek tanınan bir kavram olmaya başlamıştır.

 

Eğitime, toplam 21 kişi katıldı. Verimli geçen program uygulama eğitimiyle sona erdi.

 

11-02-201611-02-201611-02-201611-02-201611-02-201611-02-201611-02-2016

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.