DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Çalışmalarıyla ilgili Okullar Ziyaret Edildi

EBA Çalışmalarıyla ilgili Okullar Ziyaret Edildi

 

EBA Çalışmalarıyla ilgili Okullar Ziyaret Edildi

 

Okul ziyaretlerine İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, Şube Müdürü Yılmaz Baykuş, birim Şefi Rıfat Yetiş ve Bilgi İşlem Yetkilimiz Mehmet Arslan katıldı.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün oluşturduğu Dünyanın en büyük eğitim portallarından biridir. En çok ziyaret edilen portallar içinde Ülkemizde birinci, Dünyada 9. sıradadır.

İçerik bakımından öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin ihtiyacı olan çok zengin materyallere sahiptir. Öğrencilerimiz öğrenmek istediği konuyla ilgili birçok kaynağa ulaşabiliyor. Öğretmenlerimiz EBA üzerinden öğrencilerimize ödev verebiliyor ve takip edebiliyorlar. EBA bunların dışında daha birçok hizmeti öğretmen ve öğrencilerimize sunuyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay Müdürlüğümüzce bütün öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin EBA Kullanıcısı olması için idareci ve öğretmenlerimiz ile birlikte gereken çalışmaları yapıyoruz. Okul ziyaretleri ile EBA´ nın önemi anlatılıyor. EBA konusunda öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin talepleri dinleniyor.

Yapılan çalışmalar ve idareci ve öğretmenlerimizin gösterdikleri hassasiyet neticesinde okullarımızdaki EBA kullanıcı sayısı hızlı bir şekilde artmaktadır. Bugün itibari ile öğretmenlerimizin %90´ı, öğrencilerimizin %74´ü EBA kullanıyor. Amacımız kısa süre içinde bu oranları %100´ e tamamlamaktır. Çalışmalarda emeği geçen bütün idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederim dedi.

 

22-04-201622-04-201622-04-2016

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.