DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Destekleme ve Yetiştirme Kursları” Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

“Destekleme ve Yetiştirme Kursları” Değerlendirme  Toplantısı Yapıldı.

 

“Destekleme ve Yetiştirme Kursları” Değerlendirme  Toplantısı Yapıldı.


              Destekleme ve Yetiştirme Kursları konusunda 13/08/2015 tarihinde Ortaokul Müdürlerimiz ile 14/08/2015 tarihinde Lise müdürlerimiz ile  toplantı yapıldı.

         Toplantıda kursların başarılı bir şekilde yürütülmesi yönünde yapılacak çalışmalar planlandı. Öğrenciler kendi okullarında açılacak kurslara kayıt yaptıracaklar. Mezunlar ise Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce hazırlanacak kurslara devam edecekler. Öncelikle 8 ve 12.sınıflar için kurslar açılıyor. Son sınıflarımız için 8 okulumuzda kurslar başlatıldı. Diğer okullarımızda en geç 1 Eylül itibari ile kurslar başlayacak şekilde planlamalar yapılacak. Ara sınıfların kursları ise okulların açıldığı hafta içinde başlayacak. Kurslarda kadrolu öğretmenlerimize görev veriliyor. Kurslarla ilgili öğrencilerden hiçbir şekilde ücret talep edilmeyecek.

Yaz döneminde 8 ve 12. Sınıflara yönelik kurslarımız  Atatürk Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Eskiköy Ortaokulu, Kelekçi Gazi Ortaokulu, Alaattin Ortaokulu, Akalan Ortaokulu, Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Yeşilyuva Çok Programlı Anadolu Lisesi olmak üzere toplam 8 okulda faaliyet göstermektedir. Diğer okullarımızda 1 Eylül itibari ile kurslar başlayacaktır.

 

İlçe Milli Eğitimi Müdürümüz Talat TOKYAY hedefimiz öğrencilerimizi Ortaokullarda ve Liselerde bir üst öğrenime öğrencileri en iyi şekilde hazırlamaktır. Bu nedenle Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına büyük önem veriyoruz. Kursların başlatılması ve başarılı bir şekilde devam etmesi konusunda öncelikle okul müdürlerimize büyük görev düştüğünü; velilerin kurslar konusunda bilgilendirilmesi, öğrencilerin kurslara kesintisiz devam etmesi, çalışmaların düzenli bir şekilde yapılması gibi  kursların her aşamasının müdürlerimiz tarafından bizzat takip edilmesi  gerektiğini belirtti. Okul İdarelerimize ve öğretmenlerimize bu kursların açılması konusundaki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başarılar diledi. 


Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.