DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

 

Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı


Toplantının açılış bölümüne Kaymakamımız Sayın  Karahan DAŞTAN ve Belediye Başkanımız Sayın  Dr. Hulusi ŞEVKAN´ da katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz açılış Konuşmasının ardından 2014-2015 öğretim yılında yapılan  çalışmaları Brifing halinde sundu.

Belediye Başkanımız Sayın Dr  Hulusi ŞEVKAN; yaptığı konuşmasında bir mahallemize gittiğimizde öncelikle okul yoluna bakıyoruz. Çocuklarımız nasıl bir yoldan okula gidip geliyorlar. Önce buraları düzeltiyoruz. Okul bahçelerinin düzeni, okullarımızın diğer eksikliklerinin giderilmesi kısacası Çocuklarımıza en güzel okul ortamlarının sağlanmasına önem veriyoruz. Bu konuda ekibim ile birlikte okullarımızın güzelleştirilmesi için var gücümüz ile çalışacağız dedi.

İlçe Kaymakamımız Sayın Karahan DAŞTAN; Yeni göreve başladığını bu toplantının ilçemizde katıldığı ikinci toplantı olduğunu İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün verdiği brifing ile eğitim konusunda teferruatlı bilgi sahibi olduğunu başarı için iyi derecede projelerin üretilmiş olduğunu gördüğünü söyleyerek, eğitim konusundaki ihtiyaçların giderilmesi, yeni projelerin üretilmesi ve eğitim kalitesinin yükseltilmesi konusunda gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti. Danışma Kurulunun alacağı karaların ilçemiz eğitimi için hayırlı olmasını diledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Talat TOKYAY; Acıpayam’ da eğitim kalitesinin yükseltilmesine büyük önem veriyoruz.  İlçemiz eğitim konusunda ilimizde iyi bir noktada bulunmaktadır.

Öğrencilerimizin vatanını milletini seven, manevi değerlerine önem veren insanlar olarak yetişmeleri öncelikli konumuz. Bunun yanında öğrencilerin bir üst öğrenime en iyi şekilde hazırlanmaları, mesleki ve teknik liselerimizde okuyan öğrencilerimizin kendi alanlarında aranan elemanlar olarak yetişmelerine önem veriyoruz.

Başarının arttırılması için okullarımızda ekip ruhunun ve olumlu bir okul ikliminin oluşturulmasına   eğitim liderleri olarak okul müdürlerimiz ile birlikte bizler büyük önem vermekteyiz. Fiziki mekanların öğrenci ve öğretmenlerimize yakışır şekilde modernleştirilmesi  de öncelikli konularımızdan. Eğitim Liderlerimiz bu konuda yerel imkanları harekete geçirmek için çok gayretli çalışıyorlar.  Bu konuda okullarımıza bizler de imkanlarımızı seferber ediyoruz.

Kurum olarak öğrenci güvenliğinin sağlanması konusunda Garnizon Komutanımız ve Emniyet Müdürümüz ile sürekli iletişim ve işbirliği  halindeyiz.  Fiziki imkanların iyileştirme konusunda ise Belediye Başkanımızın büyük desteğini görüyoruz. Esnafımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve bütün Resmi Kurumlarımız ile sürekli işbirliği halindeyiz. Eğitim Kalitesinde çıtanın daha yükseklere taşınması için Kaymakamlığımız her konuda Kurumumuza destek oluyor dedi.

Konuşmaların ardından Danışma Kurulu Üyelerimiz İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Başkanlığında ilçemizde eğitim konusunda yapılacak işler konusunda görüş alış verişinde bulunarak önemli kararların alınması sağlandı.

 

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.