DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA İLK YARDIM SERTİFİKASI

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA İLK YARDIM SERTİFİKASI
BELEDİYE ÇALIŞANLARINA İLK YARDIM SERTİFİKASI

Acıpayam Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Acıpayam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Acıpayam Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen protokol ile Acıpayam Belediye çalışanlarına ‘’İlk Yarım Kursu ‘nu (1. Grup) başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Acıpayam Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen sertifika törenine Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdem, Acıpayam Devlet Hastanesi Başhekim Uzman Dr.Mert ÖZER, Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, Başhekim Yardımcısı   Uzman Dr. Hulusi Deniz OĞUZ, İdari ve Mali İşler Müdürü Vehbi KANYILDIZ ,Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü  Hilal DEMİRAY, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tevfik Kılınç, Acıpayam Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Müdürü Ahmet Başdoğan, Acıpayam Anadolu Cumhuriyet Lisesi Müdürü Enver Kemaneci ve Belediye Personeli katıldı.

Acıpayam Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Müdürü Ahmet Başdoğan yaptığı konuşmada şunları ifade etti: ‘’ Acil durumlarda sağlık hizmetine yılın 365 günü ve 24 saati ihtiyacımız olabilir, Özellikler yaralama vakalarının yaşandiği günlerde bu durum çok ama çok önem arz etmektedir. 18 Kasım tariihinde başlayıp 23 Ocak 2015 tarihinde 96 saatlik ilk yardım kursuna katılan 1. Grup Belediye çalışanlarından 53 kişi başarılı olmuştur. Acıpayam Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Acıpayam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Acıpayam Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen bu kursta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY " Okullar Hayat Olsun Projesi Kapsamında" okullarımız ders saatleri dışında da açık tutulmakta olup halkımıza hizmet vermektedir. Bu tür kursların açılması konusunda okullarımızı sürekli yönlendirmekte ve gereken desteği vermekteyiz.Kurslarımızdan bazıları bugün belge dağıtımında bulunduğumuz ilk yardım kursu gibi günlük hayatta  insanlarımızın hayatını kolaylaştırılacak bilgilerin öğretildiği kurslardır. Bazıları da aile ekonomisine katkıda bulunacak kurslardır. kursların açılmasında gayret gösteren bütün okullarımıza, Halk Eğitimi Merkezimize, müdürlerimize ve bütün emeği geçenlere teşekkür eder başarılarının devamını dilerim. " dedi.

Acıpayam  Belediye Başkanı Hulusi Şevkan , ‘’ İlk yardım kursu açıldığında mutlu oldum. Ve özellikle Belediye personelinin almış olmasında dolayı da tüm çalışanlarımı kutluyorum. İlk yardım yaşamımızın her yerinde mutlaka bir gün lazım olacak. Çalışanlarımız bu eğitimi başarılı bir şekilde aldı. Acıpayam Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Başdoğan başta olmak üzere bu kursta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ‘’dedi.  

Acıpayam Devlet Hastanesi Başhekim Uzman Dr.Mert ÖZER, ‘’ İlk yardım eğitici eğitmeni olmasına rağmen bizlere herhangi bir şekilde bir şey olduğu takdirde kimin ilk yardım uygulayacağını herkesin bşlmesi gerekiyor. Bu kapsamda da Belediye çalışanlarının bu kursa katılması diğer kuruluşlarada örnek olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

 

Kursu tamamlayan Belediye çalışanları  belgelerini Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdem, Acıpayam Devlet Hastanesi Başhekim Uzman Dr.Mert ÖZER, Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, Başhekim Yardımcısı   Uzman Dr. Hulusi Deniz OĞUZ ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tevfik Kılınç’tan aldılar.

 

Acıpayam Belediye çalışanları da özellikle kurs boyunca eğitimlerini veren  Fatih Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Acil Tıp Teknisyenliği Meslek Dersleri öğretmeni İsmail Türk´e teşekkür  ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

9 Şubat 2015 tarihinde de 65 kişilik (2. Grup) Belediye çalışanları ilk yardım kursuna başladı.


 

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.