DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞARI İZLEME VE DEĞERLENDİRME PROJESİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN TOPLANTI İLÇEMİZDE YAPILDI

BAŞARI İZLEME VE DEĞERLENDİRME PROJESİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN TOPLANTI İLÇEMİZDE YAPILDI
BAŞARI İZLEME VE DEĞERLENDİRME PROJESİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN TOPLANTI İLÇEMİZDE YAPILDI

 

17/03/2015 tarihinde İlçemiz Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans  Salonunda yapılan toplantıya  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Şener BAYRAM, Şube Müdürleri İlhami TAYLAN, Mustafa VURAL, Hüseyin SELÇİN, Ali ŞAHİNARSLAN, Azmi KOÇOĞLU ve Ramazan YILMAZ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY, Çameli İlçe  Milli Eğitim Müdürü Murat UZUN, Serinhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KABUKÇU İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, ve İlçemiz Okul Müdürleri,  Çameli ve Serinhisar Okul Müdürleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY yaptığı konuşmada “

“Sayın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarım, Çok değerli Eğitim Yöneticisi Arkadaşlarım, Değerli katılımcılar; Acıpayam ilçesi Okul Müdürleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısına hoş geldiniz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.Sizleri ilçemizde ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. İlçemiz eğitim-öğretim durumu hakkında brifing verdi. 67 okulumuzda 99 idareci, 729 öğretmen kadromuzla,  85 ücretli öğretmenimizle 10.155 öğrencimize eğitim hizmeti vermekteyiz. Acıpayam ilçemizde tek bir öğrencinin bile kaybedilmemesi gerektiği hassasiyeti ile çalışmalarımızı eğitim camiası olarak benimseyerek sürdürmekteyiz. Kurumumuzun ana hedefi ikili ilişkileri geliştirerek kurum kültürünü oluşturmak; öğrenci, öğretmen, idareci, veli, ve sivil toplum kuruluşlarıyla bütünleşerek insan odaklı çalışmalarımızla Acıpayam’da eğitimin kalitesini yükseltmektir.

Bu amaçla çalışmalarımızı planladık ve yürütmekteyiz. Öğrenen, sorgulayan, araştıran, geleceğini planlayan gençler yetiştirmek,  bakanlığımızın 2023 hedeflerine ulaşması adına bizim de en önemli önceliğimizdir. Sayın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarım, Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında yapılan çalışmalarımızı sunumla sizlere arz etmek istiyorum.” Dedi.

.  İlçemizden Dedebağı Atatürk Ortaokulu Müdürü Sezai BAŞ ve Çameli, Serinhisar İlçelerinden 1 er okul müdürü okulları ve eğitim durumu hakkında sunum yaptılar.

 

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı  İlhami TAYLAN  “ İş güvenliği tedbirleri , taşımalı eğitim ,  okul kantinlerinde satılması yasak olan malzemeler okul kantinlerinin  hijyenik olması , Tefbis girişleri ile tutulan defterlerin uyumlu olması   gerekli denetimlerin yapılması ve inovasyon yarışması hakkında bilgiler verdi.” 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bolat Ferhat ARIKAN yaptığı konuşmada “ Onarım talepleri Baca bakımları, kalorifer bakımları.  çatı yalıtımlarının ısıda tasarrufu  ve 3000 TL  altındaki onarımların okullar tarafında yapılacağı hakkında bilgiler verdi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa VURAL Yaptığı Konuşmada Şunlara Değindi” Başarı İzleme ve Geliştirme projesi hakkında bilgiler verdi. Müdürlük dökümanlarının  İl Milli Eğitim Müdürlüğünün web sayfasından temin edilebileceği , okul sütü,  bu benim eserim kapsamında bilgiler verdi. Daha sonra DYNED projesi hakkında okul müdürlerine bilgiler verdi.”

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin BAŞGÜN yaptığı konuşmada; ” BİMER  ile ilgili  iş ve işlemler, taşımalı eğitim ,e – kitap seçimi donatım malzemeleri hakkında bilgiler verdi”

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şener BAYRAM yaptığı konuşmada şu konular hakkında bilgi verdi;” Ortak sınavlar hakkındaki analiz ve karşılaştırmalar konusunda okul müdürlerine izleyecekleri yol hakkında bilgiler verdi.  Daha sonra;  Değerler eğitimi, Okul internetleri,  Mebbis, resmi yazışmalarda uyulacak usul ve esaslar, kaynaştırmalı eğitim gören öğrenciler ile ilgili iş  ve işlemler, öğrenci notları hakkında velilerin bilgilendirilmesi. Rehberlik ve kariyer planlama, eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.” Ve okul müdürlerine çalışmalarında başarılar diliyorum dedi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katılımcılara slaytlar eşliğinde çalışmalarında dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgiler verdiler.

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.