DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AVRUPA BİRLİĞİNİ (AB) TANIYORUM KONULU BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

AVRUPA BİRLİĞİNİ (AB) TANIYORUM KONULU BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ
AVRUPA BİRLİĞİNİ (AB) TANIYORUM KONULU BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Acıpayam  ilçesinde, liseler arasında “Avrupa Birliğini(AB) Tanıyorum” konulu bilgi yarışması düzenlendi.

 

 


Ortak Değerler,Temel Haklar ve Politikalar Teknik Yardım Projesi kapsamında Acıpayam Cumhuriyet Anadolu Lisesi  Toplantı Salonu’nda yapılan yarışmaya, Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , Acıpayam Çamlık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Acıpayam Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Yeşilyuva Osman Çemen Çok Programlı Anadolu Lisesi, Acıpayam Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kelekçi Çok Programlı Anadolu Lisesi, Acıpayam Anadolu Lisesi, Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesi, Acıpayam Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katıldı.
            Yarışmalarda AB’nin ortak değerleri, temel haklar, AB kurumları, AB politikaları, AB programları, AB’nin tarihi, AB’nin genişlemesi, Türkiye’nin katılım süresi, aday ülkeler, kültürü ve coğrafyasıyla ilgili 15 soru sorulurken, her soru için 1 dakika süre verildi.  Yarışma iki grup şeklinde düzenlendi. Birinci grup ve ikinci grup galibi finalisti belirlemek için üçüncü oturumda yarıştılar.
Yarışmada 15 soruda 10 doğru cevap veren Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri birinci oldu. Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci  oldular.
           Acıpayam  Milli Eğitim Şube Müdürü Tevfik KILINÇ sorumluluğunda gerçekleştirilen yarışma için, AB yarışmasının Türkiye genelinde 21 ilde yapıldığını belirtirken, her ilin birinci seçilen okulunun, 8 - 11 Haziran tarihlerinde Ankara´da ilini temsil edeceği bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY da "AB bilgi yarışması için katılan tüm takımlara başarılar diledi. Güzel ve çekişmeli bir yarışma olduğunu, düzenli çalışanın kazanacağı bir başarı çıktığını ifade etti. Tüm takımların başarılı olduğunu ancak ilçemizi bir takımın temsil edeceğini bu okulun da Anadolu İmam Hatip Lisesi olduğunu; bu okulumuza ilde başarı dileklerini vurguladı."

 

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.