DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerimize Mesleki Gelişim ve Kariyer Planlamayla İlgili Seminerler

Aday Öğretmenlerimize Mesleki Gelişim ve Kariyer Planlamayla İlgili Seminerler

 

Aday Öğretmenlerimize Mesleki Gelişim ve Kariyer Planlamayla İlgili Seminerler

 

Eğitimde Yeni Yaklaşımlar

Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen eğitimde yeni yaklaşımlar sunumuyla Okul Müdüresi Ayşe Gökmen Termek, aday öğretmenlere mesleklerinde durağanlığa yer vermemeleri gerektiğini, eğitimdeki hareketliliğe ve içinde bulundukları toplumun ihtiyacına cevap vermeleri gerektiğini ifade etti. Bu süreçte yüksek lisanslarını da tamamlayarak öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlayabileceklerini anlattı.

 

Drama Uygulamaları

Yazir Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ramazan Er, drama uygulamalarının öğrencilerin eğitimine ve gelişimlerine katkıları üzerinde durdu. Tiyatro ile ilgilenen ve ilçemizde çeşitli oyunlar sergileyen Ramazan Er çalışmaları ve öğrencilerin tiyatroya, dramaya yaklaşımlarını anlattı. Çocukların yeteneklerinin keşfedilebileceğini, ders başarılarının artacağını ve sosyal becerilerinin gelişebileceğini ifade etti. Bu süreçte de en önemli kuralın öğrencilere rol model olmak olduğu olarak açıklayan Ramazan Er, önce çocuklara örnek çalışmalar sergilemek gerektiğini ifade etti.

 

Mesleki Gelişimin Önemi

Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Hüseyin Yaman ve Çamlık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Mahmut Peker, öğretmenlerin mesleğe başladıktan sonra kendilerini geliştirmek için aldıkları hizmet içi ve uzaktan eğitimler, kurslar, bireysel planlamalar ve milli eğitimdeki kariyer basamaklarını aday öğretmenlere anlattılar.

 

Fatih Projesi ve EBA

Son olarak Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Fatih Bağlan, gelişen teknolojiyle eğitim hayatında zorunlu hale gelen akıllı tahta , tablet kullanımı, Fatih Projesi ve EBA hakkında aday öğretmenlere bilgi verdi.

 

Aday Öğretmenlerimiz ile bir araya gelen ve uzmanlık alanları ile ilgili paylaşımlarda bulunan Okul Müdüremize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 

11-06-201611-06-201611-06-201611-06-201611-06-2016

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.