DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerimiz İle Tanışma Toplantısı Yapıldı

Aday Öğretmenlerimiz İle Tanışma Toplantısı Yapıldı

 

Aday Öğretmenlerimiz İle Tanışma Toplantısı Yapıldı

 

Altı aylık adaylık eğitimini ilçemizde yapacak olan Aday Öğretmenlerimiz ile tanışma amaçlı toplantı yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, Şube Müdürü Yılmaz Baykuş ve Aday Öğretmenlerimiz katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığının Aday Öğretmenlerin yetiştirilmesi ile ilgili yeni düzenlemesi gereği ülkemizin değişik yerlerine atanan, ancak adaylık eğitimini Acıpayam´ da almayı tercih eden 28 Aday Öğretmenin eğitimi 1 Mart 2016 tarihinde başladı. Yeni düzenlemeye göre Aday Öğretmenler aday öğretmenlik sürecinin ilk altı ayında atandıkları yere gitmeden ve hiç ders görevi almadan ülkemizin istedikleri yerinde devam edebiliyorlar. Yine yeni düzenlemeye göre Aday Öğretmenler eğitim süreçlerini belli bir plan dahilinde ve bir danışman öğretmen gözetiminde sürdürüyorlar. Danışman Öğretmenlerin nezaretinde okul ortamında öğretmenlerimizin derslerini izleyip okuldaki iş ve işleyişleri, protokol kurallarını, sosyal, kültürel, bilimsel faaliyetlerin yürütülmesini gözlemleyip eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi oluyorlar.

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat Tokyay yeni atanan öğretmen adaylarına hayırlı olsun dileklerini iletti. Sizlere Müdürlüğümüz bünyesinde adaylık Eğitimi vermek bizleri hem heyecanlandırıyor hem de mutlu ediyor. Sizlere en iyi hizmeti verme konusunda Okul Müdürlerimiz ve Danışman Öğretmenlerimiz ile birlikte her türlü tedbiri alıyoruz. Sizlere en iyi ortamı sağlamak bizim görevimiz.

Bizler öğretmenliği sadece öğretim boyutuyla bakamayız. Eğer böyle olsaydı okullara ve öğretmenlere gerek kalmadan günümüzde internetten istenen bilgiye ulaşılarak sınavlara hazırlanabilir ve istenen başarı yakalanabilirdi. Ancak okulların varlık sebebi eğitimin vazgeçilemez bir ihtiyaç olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle okullar olmadan öğretmenler olmadan eğitim ihtiyacının karşılanması mümkün değildir. Öğretmen olarak öğrencilerimize müfredatta olan bilgileri öğretmenin yanında öğrencilerimizi bilgiye ulaşabilen, araştıran, öğrendiklerini sorgulayan, insan haklarına saygılı, vatan sevgisiyle dolu, maddi ve manevi değerlere önem veren insanlar olarak yetiştirmeliyiz. Böylece gençlerimiz ülkemizin ihtiyaç duyduğu her alanda verimi yüksek iş üretebilen, yeni buluşlara imza atan kalifiye elemanlar olarak iş dünyasındaki yerlerini alacaklardır. Kısacası şunu söyleyebiliriz ülkemizin dünyanın en gelişmiş ilk on ülkesi arasına girmesi eğitimdeki kalitenin arttırılmasına bağlıdır. Bu konuda hepimize çok büyük görevler düşüyor.

Adaylık Eğitimi sürecinde Danışman Öğretmenlerimiz ile yapacağınız çalışmalarda onların tecrübelerinden faydalanacaksınız. Aynı zamanda okullarımızdaki diğer öğretmenlerimizin de derslerine girerek ve onlarla aynı ortamda bulunarak onların da bilgi birikimlerinden ve tecrübelerinden faydalanacaksınız. Acıpayam´ da okullarımızda alacağınız adaylık eğitiminin hepinizin meslek hayatında iyi bir başlangıç olması dileğiyle seçmiş olduğunuz bu kutsal ve onurlu mesleğin sizlere başarı ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum dedi.

Şube Müdürü Yılmaz Baykuş Aday Öğretmenlik eğitimi ile ilgili mevzuat konusunda öğretmenlerimizi bilgilendirdi. Daha sonra Aday Öğretmenlerimizin görüş ve önerileri alındı.  Eğitim süreci ile ilgili merak ettikleri sorular cevaplandırıldı.

08-03-201608-03-201608-03-201608-03-201608-03-201608-03-201608-03-2016

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.