DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerimiz Bu Hafta da Kurumlarımızı ve Okulları Tanıdılar

Aday Öğretmenlerimiz Bu Hafta da Kurumlarımızı ve Okulları Tanıdılar

Aday Öğretmenlerimiz Bu Hafta da Kurumlarımızı ve Okulları Tanıdılar

 

Aday öğretmen yetiştirme programı kapsamında 27 aday öğretmenimiz, bugün Acıpayam Atatürk Ortaokulunu, Sosyal Güvenlik Kurumunu, Osman Manisalı İlkokulunu, Nüfus Müdürlüğünü, Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini son olarak da Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ettiler.

Atatürk Ortaokulu’nda başlayan programda Okul Müdürü Ufuk Erkan, adaylara ilkokul ve ortaokuldaki ders saatlerini, seçmeli ve zorunlu dersleri, sınıf geçme yönetmeliğini, öğrencilerin devamsızlık durumlarını ve başarı belgesi alabilme kriterlerini anlattı. Sözlerinin sonunda bu mesleğin fedakarlık ve özveri gerektirdiğini söyledi.

İkinci olarak Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Süleyman Sapmaz, öğretmenlerimize sosyal güvenliğin ne olduğunu, kurumun sigorta, genel sağlık, emeklilik, iş güvenliği gibi alanlarda hizmet verdiğini aktardı.

Osman Manisalı İlkokulunu da ziyaret eden öğretmenlerimizi Okul Müdür Yardımcısı Soner Çetin öğretmenlerimizi misafir etti. Okulu gezen adaylar okul ve Z Kütüphane hakkında bilgi aldılar. Zenginleştirilmiş Kütüphane olarak adlandırılan yapının ilçede tek örneğinin Osman Manisalı İlkokulunda olduğunu belirten Soner Çetin, öğrencilerin burada kitap okuduklarını, araştırma yaptıklarını ve EBA’ yı aktif olarak kullanabildikleri de aktardı.

Osman Manisalı İlkokulundan sonra aday öğretmenler Nüfus Müdürlüğü ve MalMüdürlüğü kurumlarını da tanıdılar. Nüfus Müdürü Hüseyin Gökhan burada doğum, ölüm,

evlilik ve boşanma gibi kayıtların tutulduğunu halkın bu kayıtlarla ilgili işlemlerden yararlandığını anlatıp kurum hakkında bilgi verdi. MalMüdürü Kemal Özyiğit, kurumun muhasebe, emlak, hazine evraklığı gibi yetki ve iş alanları olduğunu aktardıktan sonra öğretmenlerimiz ve Kemal Özyiğit arasında keyifli bir sohbet geçti.

Öğleden sonra devam eden programda Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Selçuk Özbek ve Okul Rehber Öğretmeni Huri Karan adaylarımızı kısaca okulu tanıttı ve adaylar için hazırlanan sunum izletildi. Sonrasında okuldaki atölyeleri gezen

adaylarımız yaparak yaşayarak öğrenmenin gerçekleştiği öğrenme ortamlarını yakından görme imkanı buldular. Üreten , meslek sahibi olan öğrencilerin ortaya çıkardıkları ürünleri

öğretmenlerimiz beğenip onları takdir ettiler.

Son olarak Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Fatih Akyol aday öğretmenlerimizi misafir ettiler. Burada okulu ve pansiyonu gezen adaylarımız yatılı eğitim veren kurum ve kurumlar hakkında bilgi sahibi olurken işleyişin nasıl ilerlediğini yerinde görmüş oldular. Okul Müdürü Fatih Akyol ve Müdür Yardımcısı Şenol Gezer, yurda hangi kriterler doğrultusunda öğrenci alındığını, yurdun kapasite sayısını, temizlik ve yemek işlerinin nasıl yürütüldüğüne dair ayrıntılı bilgi verdi. Aynı zamanda belletmenlik ve görevlerini de aktaran okul müdürü adaylarımızı yurdu gezdirdi. Okul tanıtımı sonrası program sona erdi.

Aday öğretmenlerimizi en iyi şekilde misafir eden, bilgilendiren okul ve kurum müdürlerimize teşekkür ederiz.

14-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-2016

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.