DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Acıpayam Anaokulumuz ve Atatürk Ortaokulumuz Beslenme Dostu Okul Sertifikası Aldılar

Acıpayam Anaokulumuz ve Atatürk Ortaokulumuz Beslenme Dostu Okul Sertifikası Aldılar

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığını ortaklaşa yürüttükleri Temiz Okul ve Sağlıklı Okul Sloganıyla yola çıkılan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında ilimizde sertifika almaya hak kazanan okullara sertifikaları verildi.

Pamukkale Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen sertifika törenine Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız, İl Halk Sağlığı Müdürü Veli Kılınçarslan, Milli Eğitim Şube Müdürü Azmi Koçoğlu, ilçe milli eğitim müdürleri, Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri ve sertifika almaya kazanan okulların müdürleri katıldı.

Tören öncesi İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Denizli eğitimi olarak hedefimiz her zaman liderlik olmalıdır. Tüm bunları yaparken okullarımızı aksesuarlar ile donatıyoruz. Başarılı bir okulumuzda Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Sertifikası varsa başarı daha da yukarılara çıkacaktır.

2016-2017 eğitim-öğretim yılında değerlendirme komisyonu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu 241 resmi ve özel eğitim kurumu Beyaz Bayrak ve Sertifika almaya hak kazanmıştır. Daha önce sertifika alan 140 okulla birlikte 381 okulumuzda Beyaz Bayrak ve Sertifikası mevcuttur. Şahsım ve kurumum adına bu okullarımızı tebrik ediyorum. İlimiz genelinde 786 okul ve kurumumuz var. Ben inanıyorum ki tüm kurumlarımız Beyaz Bayrak alacaktır” dedi.

Beyaz Bayrak Projesi almış olan okullara verilen Beslenme Dostu Okul Sertifikasını almaya hak kazanan İlçemiz Acıpayam Anaokulu ve Atatürk Ortaokulumuz idareci ve öğretmenlerini tebrik ediyoruz.

 

08-06-201708-06-201708-06-201708-06-2017

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.