DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ACIPAYAM ANAOKULU FRANSA’DAN GELEN MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

ACIPAYAM ANAOKULU FRANSA’DAN GELEN  MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI
ACIPAYAM ANAOKULU FRANSA’DAN GELEN  MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

 

ACIPAYAM ANAOKULU FRANSA’DAN GELEN  MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

          Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Okulöncesi Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyeleri Doç. Dr. Mustafa BULUŞ ve Yrd. Doç. Dr. Fatma Nilgün CEVHER KALBURAN’ın partner olarak yer aldığı, yürütücülüğünü Fransa EPL La Martelliere adlı kurumun yaptığı Avrupa Birliği Erasmus Projesi kapsamında okulöncesi eğitimi alanında öğrenim gören yüksekokul öğrencileri ve öğretim elemanları ülkemizde okul öncesi eğitim sisteminin tanıtılması, okul öncesi dönem çocuklarına yönelik bakım ve eğitim hizmetlerinin nasıl yürütüldüğüne ilişkin bilgi edinmek, fikir alışverişi yapmak amacıyla, 27 Nisan Pazartesi günü Acıpayam Anaokulu’nu ziyarette bulundular.

         Okulu gezen ve okul hakkında bilgi edinen grup, Acıpayam Anaokulu’nda yürütülmekte olan Geleneksel Çocuk Oyunları Projesine büyük ilgi gösterdiler. Öğretim elemanları ve öğrencilerin isteği üzerine geleneksel çocuk oyunlarından mendil kapmaca, topaç çevirme ve ip atlama oyunları okul bahçesinde geniş bir katılımla oynandı. Ziyaretten memnun kalan grup, okulda yürütülen projelerin çok başarılı olduğunu, yapılan etkinliklerle çocukların yaratıcılıklarının desteklendiğini ve çocuklar için mükemmel bir öğrenme ortamının oluşturulduğunu belirttiler. İlk fırsatta tekrar gelerek okulda yürütülen diğer projeleri de incelemek istediklerini belirttiler.

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.