DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Acıpayam da Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Acıpayam da Kutlandı

 

Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlatılan kutlama programı Havuzlu Çarşı, Talip Özkan Sanat  Merkezinde devam etti.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Gerçekleştirilen kutlama programına Acıpayam Garnizon Komutanı Binbaşı İsmail Güdül, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, Daire ve Kurum Amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay yaptı.

Tokyay yaptığı konuşmada, ‘’ Öğretmenlik; emek,özveri,sabır ve hoşgörü gerektiren öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. 

Öğretmenlik mesleği herşeyden önce bir ideal, gaye mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir.

Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. Öğrenciler onu arar, onu sorar. Unutmayınız; kelebeklerin ışığa koştuğu gibi, çocuk yürekler, genç kalpler sevgiye koşar. Bunun için sevgili sunanın, sevgiyi hak etmesi gerekir. En çok sevilen öğretmen en çok seven öğretmendir.

Bugünü değil yarını düşünürsek gelecek çok daha iyi olacaktır. Bunu da öğretmenler başaracaktır.

Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum’’ dedi.

Aday öğretmenler adına Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Rehberlik öğretmeni Huri KARAN yaptığı konuşma da, ‘’ Öğretmenlik mesleği insanda bir cevher olarak saklı bulunan ve kamunun ‘’ vicdan’’ diye adlandırdığı insanlık hüviyetinin bolca kullanıldığı bir alandır. Maddenin nesneleşme sürecinde çekilen zahmetlerin ve bu zahmetler esnasında dökülen kutsal alın terinin lezzetini tatmış kişilerin mesleğidir öğretmenlik. Ve tarihsel süreçte hikayesini bulduğumuz ‘’insan gibi olabilme’’ kavgasının arenasıdır bu meslek.

Yeni öğretmen modelinde öğretmen her zaman sorunun  değil çözümün bir parçasıdır. Olmazların, yokların, imkansızmışlar içerisinde dahi Mustafa Kemaller, Fatihler, Mimar Sinanlar yetiştirmeyi kendisine vazgeçilmez bir hedef olarak görmelidir. Şuna yürekten inanıyorum ki, bugün ben ve arkadaşlarım öğretmenliğe aday olmanın yanı sıra bir milletin geleceğini değiştirmeye aday olduğumuzun bilincideyiz’’dedi.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Yusuf GÖKCEN anılarını sundu.

 

2014-2015  eğitim - öğretim yılında stajyerliği kaldırılan öğretmenlerin yemin etmesinin ardından, emekli olan milli eğitim personeline hizmet şeref belgeleri verildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü  nedeniyle öğrenciler arasında yapılan  şiir,resim, kompozisyon dallarında ve öğretmenler arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren  öğretmen ve öğrencilere ödülleri protokol tarafından  verildi.

Acıpayam Cumhuriyet Anadolu Lisesi  öğrencileri tarafından hazırlanan programda Şiirler ,Oratoryo, Müzik dinletisi ve Folklor gösterisi ile program sona erdi.

 
24-11-201524-11-201524-11-2015
24-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.