DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zili Çaldı

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zili Çaldı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı….

 

Sayın Belediye Başkan Vekilim, Değerli Velilerimiz, Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler,

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılına heyecanla azimle ve büyük bir coşkuyla başlıyoruz, hepimizin temel amacı çocuklarımızın ve gençlerimizin hayata en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamaktır.

Eğitim, kişiye yaşam boyu hizmet sunan bir süreç olup toplumların ekonomik, sosyal  kültürel gelişimlerini doğrudan etkilemektedir. Buna bağlı olarak eğitimin çağdaş gelişmeler doğrultusunda toplumun ve bireylerin gereksinimlerine yanıt verecek şekilde düzenlenmesi bizim önceliklerimiz arasındadır.

Çocukluk dönemi eğitim ve öğretim bakımından önemli bir aşamadır. Topluma  kişisel, sosyal, zihinsel ve manevi anlamda iyi yetişmiş bireyler kazandırmak için bu dönemin iyi değerlendirilmesi gerekir.

15 Temmuzda Küresel güçler ve fetö terör örgütü bağımsızlığımızı ortadan kaldırmak için büyük bir saldırı düzenledi.  Ancak Gazi Mustafa Kemal´ in Kurtuluş Savaşındaki "Milletimiz çok büyüktür. Esaret ve zillet kabul etmez." sözü bir kez daha gerçekleşti. Milli birlik ve beraberlik içinde sergilediğimiz milli duruşumuz ile dünyaya örnek olacak büyük bir zafer kazanıldı. Yaşadığımız coğrafyada milletimizin hiç bir zaman rahat bırakılmayacağı dolayısıyla Bağımsızlığın, milli birlik ve beraberliğin, çalışan, üreten, yeni bilimsel buluşlara imza atan bir ülke olmamız gerektiğinin önemi bir kez daha ortaya çıktı.

Bu nedenle Çocuklarımızı, gençlerimizi 15 Temmuz ruhunu yaşayan, tarih bilinci kazanmış.  Ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına, milli ve manevi değerlere önem veren,  hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, topluma karşı sorumluluk duyan; araştıran ve sorgulayan, aldığı kararların sorumluluğunu taşıyan, çözüm üreten bir nesil olarak yetiştireceğiz.

Artık geleceğe yönelik çok büyük hedefler koyabilen ülkemiz, Ancak böyle nesiller yetiştirebildiğimizde 2053´ e ve 2071´ e yönelik planlarını gerçekleştirebilecektir.

Değerli öğretmen  arkadaşlarım; size emanet edilen çocuklarımızın vatan,  millet,  bayrak, Atatürk sevgisini ve milli, manevi değerlerimizi herşeyin üzerinde tutabilmeleri yönünde yetiştirilmeleri konusunda gereken gayreti göstereceğinizi biliyor ve size güveniyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz; Çocuğunuzun iyi bir eğitim alması konusunda sizlere de büyük görevler düşüyor; unutmayınız ki eğitim evde başlar. Çocuklarınızdan sevgiyi ve şefkati eksik etmeyin ve kendilerine hissettirin. Sadece çocuğumuz ile ilgili bir sorun olduğunda değil onun iyi bir eğitim alması ailesine, milletine faydalı bir insan olması amacıyla sürekli okulumuzu ve öğretmenlerimizi ziyaret edin.

Sevgili öğrenciler; çok çalışarak özveri göstererek 15 Temmuz ruhunu, Çanakkale ruhunu kazanarak, tarih bilinci kazanarak, dünyadaki gelişmeleri yenilikleri ve teknolojiyi takip ederek ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkaracaksınız. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz.

Bu duygularla ilköğretim haftasını kutlar, 2016-2017 Eğitim öğretim yılının hepimiz için hayırlı olmasını diler,   saygı ve sevgilerimi sunarım.

Osman Manisalı İlkokulu tarafından hazırlanan etkinliklerin izlenmesinin ardından sınıflar gezildi.  

20-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-2016

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.