DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zili Çaldı

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zili Çaldı

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı….

 

Sayın Kaymakamım, Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Belediye Başkanım, Değerli Velilerimiz, Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler,

 

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılına heyecanla azimle ve büyük bir coşkuyla başlıyoruz, hepimizin temel amacı çocuklarımızın ve gençlerimizin hayata en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamaktır.

Eğitim, kişiye yaşam boyu hizmet sunan bir süreç olup toplumların ekonomik, sosyal  kültürel gelişimlerini doğrudan etkilemektedir. Buna bağlı olarak eğitimin çağdaş gelişmeler doğrultusunda toplumun ve bireylerin gereksinimlerine yanıt verecek şekilde düzenlenmesi bizim önceliklerimiz arasında olmalıdır.

Çocukluk dönemi eğitim ve öğretim bakımından önemli bir aşamadır. Topluma  kişisel, sosyal, zihinsel ve manevi anlamda iyi yetişmiş bireyler kazandırmak için bu dönemin iyi değerlendirilmesi gerekir.

Okullarımızın amacı;

Çocuklarımızı; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve manevi değerlere önem veren,  hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, topluma karşı sorumluluk duyan; araştıran ve sorgulayan, aldığı kararlarının sorumluluğunu taşıyan, çözüm üreten bir nesil olarak yetiştirmektir.

İlçemiz eğitim öğretim durumu bakımından bir çok avantaja sahiptir; Kaymakamımızın ve Belediye Başkanımızın eğitim öğretim konusundaki destekleri,   özverili bir öğretmen kadrosunun bulunması, fiziki imkanlarımız bakımından iyi şartlara sahip olmamız, Velilerimizin eğitime büyük önem vermesi bunlardan bazılarıdır. Bu vesile ile Sayın Kaymakamımıza ve Sayın Belediye Başkanımıza her zaman yanımızda oldukları için huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.

Değerli öğretmen  arkadaşlarım; size emanet edilen çocuklarımızın vatan,  millet,  bayrak, Atatürk sevgisini ve manevi değerlerimizi herşeyin üzerinde tutabilmeleri yönünde yetiştirilmeleri konusunda gereken gayreti göstereceğinizi biliyor ve size güveniyorum.

Saygıdeğer veliler çocuğunuzun iyi bir eğitim alması konusunda sizlere de büyük görevler düşüyor; sadece çocuğumuz ile ilgili bir sorun olduğunda değil onun başarısını arttırmak amacıyla sürekli okulumuzu ve öğretmenlerimizi ziyaret edin. Çocuklarınızdan sevgiyi ve şefkati eksik etmeyin ve kendilerine hissettirin.

Sevgili öğrenciler; çok çalışarak özveri göstererek dünyadaki gelişmeleri yenilikleri ve teknolojiyi takip ederek ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkaracaksınız. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz.

Bu duygularla ilköğretim haftasını kutlar, 2015-2016 Eğitim öğretim yılının hepimiz için hayırlı olmasını diler,   saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

 

 

 

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.